Sari la conținut

K De "curse"


kyvacka
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

nu e chiar asa de scump! in plus nu merita orice ban in plus fata de un voschd clasic! de ce? cu banii pe care i-ai da pe un k faci un voshod de 200 + kmh fara probleme! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e chiar asa de scump! in plus nu merita orice ban in plus fata de un voschd clasic! de ce? cu banii pe care i-ai da pe un k faci un voshod de 200 + kmh fara probleme! :D

cu 200km/h banuiesc ca ai blufat tu asa la abureala.adica,daca stau sa ma gandesc mai bine daca iei un Voshod si:ii pui motor de Suzi GS 500,roti Dymag,furca White Power si carene GT poate ca o sa mearga cu 200 la ora.dar cu toate astea pe el nu mai e Voshod si la ce pret ai ajunge mi-ar placea mie sa valoreze atat un K ptr. ca am si acuma unul dezafectat prin sura. :banana: :finger:

 

@stress lp;apropo ca tot esti tu asha de disperat dupa Jupiter.uite mai jos si varianta de curse realizata de uzina.daca tu imi zici mie ca faci un Jupiter sa mearga mai bine ca asta...[2 carburatoare Jikov 36 mm,aprindere cu tiristori,45 C.P. la roata]

post-10713-1166763976_thumb.jpg

post-10713-1166764016_thumb.jpg

Editat de kyvacka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e chiar asa de scump! in plus nu merita orice ban in plus fata de un voschd clasic! de ce? cu banii pe care i-ai da pe un k faci un voshod de 200 + kmh fara probleme! :D

 

 

@stressu: de ce nu faci un topic cu modificarile aduse unei comuniste (cred ca jupi-ul e cel incriminat in proces) pt performante neasteptate pt o rusoaica ? :D

 

aprinderea electronica, timingul ei, marirea ferestrelor cilindrului, usurarea volantei, calculcarea cimpoiului, a tobelor, reglajele carbului, carb de pe alt motor (care?), schimbarea amortizoarelor cu unele mai rigide care sa te mentina pe drum and so on... ar fi ceva de dezbatut...

 

argumente pro: jupiul nu e nici asa rar, nici mare piesa de colectie, e motorul tau preferat :P (il cunosti bine). contra: o sa scada fiabilitatea si durata intre reparatii... dar poate unora chiar le place sa se murdareasca mai des pe maine :finger:

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...