Sari la conținut

Nordkapp 2016


Costin Beekman
 Share

Postări Recomandate

O sa postezi tot aici imagini si impresii de calatorie?

Sunt curios sa vad cum va arata traseul.

As veni...dar din pacate sunt incepator, am chopper si nu stiu daca e cea mai buna combinatie sa fac 500 km pe zi. Plus ca fiind fotograf...musai sa opresc mai des :))

Si de cand am luat motorul (second evident) am tot avut mici probleme cu el. Ultima data rupt schimbatorul, noroc ca eram la doar 30 km de casa si am venit cu a doua :)

 

o sa postez poze si povestea calatoriei la mine pe site. http://unuplusdouaroti.blogspot.ro/ Am acolo inca doua ture mari povestite: Bucuresti-Paris si Bucuresti-Normandia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare si asfalt uscat in tura. Si noi plecam cam in aceeasi perioada numai ca o lungim mai mult, vrem si prin Ucraina, Sankt Petersburg si in general un numar mai mic de Km/zi. Dar tot ii fain sa stii ca mai sunt si altii de acasa pe acelasi traseu :). Dupa calculele mele de pana acum cred ca esti putin optimist cu bugetul dar iti tin pumnii sa te incadrezi. In afara de campatul la liber, la ce te-ai mai gandit pentru optimizarea costurilor? Noi am zis initial sa taiem din traversarile cu bacul dar de multe ori ocolesti de te costa o zi in plus la 2-3 bacuri, asa ca iesi tot acolo cu banii...

Spor la pregatiri :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Am de gand sa fac si eu o expeditie pana la Nordkapp la sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie iar planul este la fel ca al lui Costin Beekman.

Am si eu doua intrebari pentru cei mai experimentati care au mai fost pe acolo. Se poate merge si prin Rusia in sus pana in Norvegia? Benzina ar fi vro 2.5 lei si cazarea este deasemenea foarte ieftina. Drumul pare sa fie ok...zic asta uitandu-ma pe google street view :)

Inceputul lui septembrie este ok pentru o tura cu cortul?

 

Thanks!

 

Ps. Felicitarile mele Costin pentru planificare si atentia la detalii. Iti urez drum bun si abia astept feedback-ul. Very nice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca telul tau este DOAR sa ajungi ieftin la nordkapp ..... mergi prin rusia

nordkapp nu e SCULA " ....... NORVEGIA cu fiorduri si coasta merita

15 sept se inchide sezonul prin norvegia::..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

...sper ca totul sa mearga bine si undeva pe 2 Iulie, la 6 dimineata sa ma sui pe motor si sa plec!

salut

pe 1 iul daca totul e ok plecam din iasi 2 motoare fara prea multe planuri

daca vrei sa dai join poti sa-mi lasi in privat nr tau de telefon

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cred ca va fi sub 2000 euri

poate va intersectati...o parte din drum :P

/index.php?/topic/739414-din-ia%C8%99i-pe-urmele-vikingilor/


» Post actualizat in 01 Jul 2016 10:27

scuze, acum am vazut ca oreste a postat si aici, deci stia...

drum bun! si sa va bucurati de fiecare km si peisaj!

asteptam povesti...


» Post actualizat in 01 Jul 2016 10:29

/index.php?/topic/738365-dusi-din-cluj-napoca-tarile-baltice-nordkapp-norvegia-si-retur/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...