Sari la conținut

Accident Pod Grant


aham
 Share

Postări Recomandate

Poate o amenda mai mare .....ar fi solutia.....pană una alta sunt tot oamenii sunt.....si au si ei drepturi......

 

Amenda mare? Putin mai devreme stateam la semafor si vine un "indian" si trece pe rosu. Si asta nu se intampla intr-o intersectie mica. Iar mai in fata, la vreo 150m, masina de politie. Nu au avut nicio treaba cu respectivul.

 

Sunt si ei oameni? Pana sa il ajung la semaforul urmator, un altul, venind de pe o straduta laturalnica, ma vede si totusi iese cu masina in banda. Il ocolesc si ii arat faimosul deget. Il ajung pe "indian" si il intreb daca este daltonist si vede in loc de rosu, verde. Ma scuipa si incepe sa injure, spunandu-mi ca si noi motociclistii ne bagam printre masini. Intre timp apare si celalalt si ma intreaba de ce ii arat degetul. Pentru ca m-ai observat si totusi ai vrut sa ma omori.

 

Corect, au si ei drepturi. Sa omoare sau sa schilodeasca pe cineva si sa isi vada apoi de viata.

Editat de djmo79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la astia merita sa le iei nrul de imatriculare,si apoi cautati si aranjate oleaca masinile,stiu proverbul ca razbunarea este arma prostului sau ca este pentru cei slabi,dar in tara asta pana nu tai in carne vie nu ia nimeni aminte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate o amenda mai mare .....ar fi solutia.....pană una alta sunt tot oamenii sunt.....si au si ei drepturi......

Sigur ca da:

- au dreptul sa respecte regulile de circulatie

- au dreptul sa fie atenti in trafic

- au dreptul sa NU vorbeasca la telefon in timp ce conduc

- au dreptul sa semnalizeze si sa se asigure la schimbare benzi/sensului

- au dreptul sa respire atata timp cat NU schilodesc/omoara ca urmare a nerespectarii celor de mai sus

- au dreptul sa nu se comporte ca niste " tartani sadea de Bucuresti, care manca bombone agricole si se scarpina la OO in timp ce trag stanga de volan peste linia continua fara sa se asigure"

 

Daca totusi aleg sa renunte la drepturile de mai sus atunci eu imi rezerv dreptul sa ii trimit in XOY cu capul inainte ca sa nu greseasca gaura, iar urmatorul care o face sa nu se planga ca inainte de asta si-a luat o casca in dinti!

 

Just saying....

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...