Sari la conținut

cutie de viteze kawasaki zx9r 2001


Postări Recomandate

Salutare tuturor ! am o problema la cutia de viteze de la un zx9r din 01 si am nevioie de pareri. ea in general merge ok dar uneori ,cand o apuca nu mai schimba de la 2 in sus . ce crede-ti ca ar putea avea? Mentionez ca nu sare afara din nici o treapta


Editat de Costi Atat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In prima faza desfa scarita cu tot cu schimbator si curata+unge cu vaselina partea interioara din schimbator.Verifica dintii de la capatul schimbatorului sa nu fie rosi.Daca nu se rezolva ai ceva rupt prin cutie, asta daca ambreaju cupleaza bine.


» Post actualizat in 27 Jun 2016 15:12

Daca nu ai aptitudini in ale mecanicii mai bine mergi la un mecanic, poti sa rupi nuca de la schimbator.

post-64324-0-24852500-1467039692_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambreaju cupleaza bine si shimbatorul de viteze culiseaza ok te ax . Problema e ca nu se intampla nimica cand trag in sus de levier dupa a 2-a. in cazul in care merge sa le schimb nu mai reusesc sa dau in jos mai mult de o treapta indiferent de treapta in care sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc varianta ta si vedem daca e vreo schimbare :)


» Post actualizat in 28 Jun 2016 15:36
Am încercat varianta cu curãţatul . Cea mai bunã idee :). Cutia mea schimbã mai bine de cât atunci când am cumpãrat motocicleta. Mercii mult de sfat
» Post actualizat in 28 Jun 2016 15:38
Am încercat varianta cu curãţatul . Cea mai bunã idee :). Cutia mea schimbã mai bine de cât atunci când am cumpãrat motocicleta. Mercii mult de sfat
» Post actualizat in 29 Jun 2016 07:14

ambreiaj complet de 02 am eu daca iti trebuie da un semn

am rezolvat cu sfatul lui Mr.Green . merci oricum. daca am nevoie de ambreaj te voi anunta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...