Sari la conținut

stiti un magazin ATV in Timisoara/Arad ?!


dragonlord
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Domnilor...stiti vre-un magazin in TM care vinde ATV-uri mai ieftine?

Un prieten cauta, iar pe net oriunde te uiti dai de aceleasi nr de telefon... si aia sunt din Buzau, doar ca pun anunturi peste tot si cu toate orasele.
A cumparat cumva cineva de la ei? atvieftin ??? is ciudati un pic...si preturile difera de la site la site.

 

cerinte:

ATV 125...200 cc

budget 5-600 euro

mere si SH numa sa fie in stare buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Eu nu as lua chinezărie pentru nimic în lume, dar, na, părerea mea, de prieten al unui posesor de Linhai. Am mai văzut doua pe la copiii unor cunoscuți și...no comment.

MotorZone Tm fac mai nou garanție și service la ceva firma de Atv-uri. Poți adresa o întrebare acolo. Cineva apropiat mie are un Polaris. ATV-urile serioase, de firma, mi s-au părut mereu scule bizare, mari, grele, greu de carat pana la locul de dat , consum imeens, multe piese în mișcare deci multe piese de schimbat la revizii = preturi mai mari la întreținere, nu se compara la agilitate cu doua roti în trasee complicate, riscurile în caz de accidentare mai mari ca la moto...my 2 cents. Mie unul îmi dau cu minus pe toată plaja la comparația cu un soft-enduro. Mai puțin la abilitatea de a duce bătrânește, în comfort, doua persoane, pentru trasee scurte, de o zi. Decât un atv bun sh, mai degrabă un Samurai sau Jimny. Iarăși 2 cenți ai mei, cam off-topici, dar poate ajuta cu ceva părerea asta.

» Post actualizat in 09 Jul 2016 12:18

Eu nu as lua chinezărie pentru nimic în lume. Un amic a avut Linhai, la el am vazut ce si cum.

Am mai văzut doua pe la copiii unor cunoscuți și...no comment.

MotorZone Tm fac mai nou garanție și service la ceva firma de Atv-uri. Poți adresa o întrebare acolo.

Cineva apropiat mie are un Polaris. ATV-urile serioase, de firma, mi s-au părut mereu scule bizare, mari, grele, greu de carat pana la locul de dat , consum imeens, multe piese în mișcare deci multe piese de schimbat la revizii = preturi mai mari la întreținere, nu se compara la agilitate cu doua roti în trasee complicate, riscurile în caz de accidentare mai mari ca la moto...

Mie unul îmi dau cu minus pe toată plaja la comparația cu un soft-enduro. Mai puțin la abilitatea de a duce bătrânește, în comfort, doua persoane, pentru trasee scurte, de o zi. Decât un atv bun sh, mai degrabă un Samurai sau Jimny.

2 cenți ai mei, cam off-topici, dar poate ajuta cu ceva părerea asta.

 

Judecand dupa capacitate, cred ca il vrea pentru un junior. In cazul acesta, mai bine japonez/american sh decat chinezesc nou. In giratoriul de la Pompieri, spre C Sagului, nu mai sunt atv-uri la vanzare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala din sens stiam si eu...si nu am mai vazut de mult ATV-uri acolo.
Nu-l vrea pt junior... ca are doar 6 luni :))))
Il vrea pt el la sat ... nu o sa fie folosit intesiv si rar si nici nu prea are chef sa-l inmatriculeze ca o sa mearga prin padure nu pe national.

Deoarece e vorba de un moft nu doreste sa bage mii de euro...iar un polaris e cam scump.
Tot de acea iese si o masina 4x4 din discutie... trec mult pragul de 600 euro.

Daca nu gaseste ...asta e, ghinion...sta fara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asta e... ca pe olx toate anunturile duc la aceasi nr de telefon. Nu ar fi o problema ...cica garantie 1 an, transport cam 200 ron prin tara... dar au pe o graoza de sieturi cu diverse orase si culmea ca pretu difera la aceleasi model de atv.

 

De acea eram curios daca cineva pe acii a luat cumva de la ei si a fost totul in regula...ceva atvieftin ii zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Fără sa vreau a fi insistent - un XT 600, din 90-95, e cam în banii respectivi și nu se compara cu un atv de capacitate mica, chinezesc. Sau Dominator, Dr, înțelegi tu unde bat - monocilindru japonez de 350/600, răcit pe aer/ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fără sa vreau a fi insistent - un XT 600, din 90-95, e cam în banii respectivi și nu se compara cu un atv de capacitate mica, chinezesc. Sau Dominator, Dr, înțelegi tu unde bat - monocilindru japonez de 350/600, răcit pe aer/ulei.

 

Eu stiu ce zici ... dar el nu stie sa mearga cu motoru :) ...si sotia lui nici atat. Dar Atv au mai condus amandoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...