Sari la conținut

Iesire maine - 22.07


d a n
 Share

Postări Recomandate

Mers care sa respecte bunul simt si pastrarea permisului in buzunar.

 

https://goo.gl/maps/Mm371jJvhws

 

Imposibil de facut acest traseu intr-o singura zi, si sa ai si permisul in buzunar. Acele 13 ore indicate de google maps sunt, de fapt, vreo 16, pentru ca ai multa serpentina de munte unde media de viteza este undeva pe la 40 km/h, plus opriri de pipi, caca, papa, mumu, bubu, tigara, poze, benzina. Cu atat mai greu te vei misca daca vei merge cu motocicleta din semnatura.

 

Sfatul meu este sa tai de pe harta Vanatori si Miercurea Ciuc, eventual si Braila si Slobozia, ca te incarci cu kilometri degeaba si nici nu ai ce vedea prin locurile alea. Ceva de genul https://goo.gl/maps/UehY4pCmN9R2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga stanga de la Tg Secuiesc spre Brasov si apoi Cheia si spre Sud sau Siriu via Buzau si e mai mult decat posibil. Sau chiar cum spunea domnu de mai sus, direct Buzau-Rm Sarat-Focsa si Lepsa care chiar merita avand asfaltu de pista; numai sa iei in calcu si aglomeratia din WE fiind o destinatie destul de "la moda"; in plus pe traseul asta scapi si de "plictiseala" din Baragan.

 

Drum bun si nRock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initiatorul a mai mers 800km cu motorul din semnatura ca nu sta decat la masa si benzina si merge sustinut.

Dan mai bine tai din traseul tau Focsani Braila cum au źis colegii si daca vrei drum lung mai bine Lepsa×2 si Intorsura Buz-Patarlagele-Valeni-Plopeni-acasa.Nu trece de Focsani ca te rup radarele in zona si mai e si urat.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imposibil de facut acest traseu intr-o singura zi, si sa ai si permisul in buzunar. Acele 13 ore indicate de google maps sunt, de fapt, vreo 16, pentru ca ai multa serpentina de munte unde media de viteza este undeva pe la 40 km/h, plus opriri de pipi, caca, papa, mumu, bubu, tigara, poze, benzina.

 

Plecat la 7.30, intors la 20.00. Facut traseul initial, doar ca din Focsani am venit direct acasa, fara Braila si restul. Total 790 km. Am stat insa vreo 2 ore prin Brasov cu 2 prieteni, care s-au decis sa ma insoteasca pana la Miercurea Ciuc. Inainte de despartire, inca vreo ora intr-un restaurant. Asadar, vreo 3 ore jumate "pierdute", adica fix 9 ore de stat pe mobra + alimentat + pipi + cico + 2-3 poze....Nu am vrut sa merg pe intuneric dar puteam face tot traseul initial, avand in plus doar vreo 100 km. Mers sustinut, nu am depasit insa nici macar o data limita de ramanere fara permis.

» Post actualizat in 22 Jul 2016 18:32

Cu atat mai greu te vei misca daca vei merge cu motocicleta din semnatura.

Asta a fost si teama cea mai mare cand am cumparat mobra, s-a dovedit din fericire a fi neintemeiata (cel putin pentru mine).

» Post actualizat in 22 Jul 2016 18:33

Sfatul meu este sa tai de pe harta Vanatori si Miercurea Ciuc,.................. ca te incarci cu kilometri degeaba si nici nu ai ce vedea prin locurile alea.

Probabil faci o confuzie...in zona Valea Seaca peisajele sunt dementiale iar asfaltul brici.

Buba a fost Cheia, pe care as mai merge doar din nevoie....asfal praf si plin de resturi, milioane de camioane care depasesc alte camioane si care au regula sa ia curba doar pe contrasens..

Lepsa este DEMENTIALA, am prins-o aproape goala de parca as fi inchiriat-o.

» Post actualizat in 22 Jul 2016 18:38

Drum bun si nRock!

:cheers:

» Post actualizat in 22 Jul 2016 18:41

Ioaiii, da' pe Bucuresti-Slobozia-Braila-Focsani te plictisesti rau si nu vezi nimic. Drumul vechi spre mare e tot plictisitor desi nu e autostrada si dupa Slobozia nici macar virajat nu e, linie dreapta in mare parte. Nici E85 nu e grozav dar merge daca vrei Focsani - Lepsa dupa. E mult pentru o zi, si parerea mea.

Doar pe autostrazi si pe sosele la stagiul de "cratere" prefer sa nu merg.

In rest, drumurile astea nevirajate sunt brici pentru relaxare.

» Post actualizat in 22 Jul 2016 18:43

 

ABSENTULE, nu crezi ca dai sfaturi tardiv?! :-L

» Post actualizat in 22 Jul 2016 19:02

Si 4 poze....

post-66517-0-08078500-1469214095_thumb.jpg

post-66517-0-81197300-1469214107_thumb.jpg

post-66517-0-18017500-1469214127_thumb.jpg

post-66517-0-02369500-1469214136_thumb.jpg

Editat de d a n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost si teama cea mai mare cand am cumparat mobra, s-a dovedit din fericire a fi neintemeiata (cel putin pentru mine).

 

Asta este excelent.

 

Probabil faci o confuzie...in zona Valea Seaca peisajele sunt dementiale iar asfaltul brici.

 

Da-mi te rog un indiciu pe harta cu Valea Seaca, deoarece nu o gasesc nicaieri pe traseul tau, decat in judetele Iasi, Neamt, Bacau si Cluj. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...