Sari la conținut

Delimitare scuter Rich Alien 4T - 80 cc


Ionescu Daniel
 Share

Postări Recomandate

Salut, de curand mi-am cumparat si eu un scuter si am o mica 'problema', sa zic asa. Nu prea vrea sa treaca de 60 km/h, i-am schimbat CDI-ul, i-am pus unu' nelimitat dar tot nu trece, cand trece de 8000 RPM, ii taie benzina, oare de la ce sa fie? Nu prea ma pricep si nici nu prea am pe cineva pe aici care sa se priceapa... Daca imi puteti explica mai asa, 'ca la prosti' mai pe inteles ;)) Sunt incepator asa ca am nevoie de ajutor, nu cred ca s-a nascut cineva invatat, sper ca nu cer prea mult, multumesc frumos! Am inteles ca trebuie scos ceva de la variator, un distantier sau ceva, daca vreti sa-mi explicati, multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El si cu set de 50 cc tot pana la 60 se ducea, mai sus nu trecea, cu cel de 80 cc la fel, pana sa-i schimb CDI-ul, ramanea blocat la 8000 RPM, acum ca i-am schimbat CDI-ul, trece de 8000 RPM doar ca scade imediat ca-i taie benzina... Am inteles ca e ceva pe la variator, un distantier, si daca-mi puteti spune si cam ce greutate sa pun rolele, sa le schimb. La carburator am citit iar ca e un cui ce opreste cuiu' pontou sa se ridice, dar nu gasesc nimic...

» Post actualizat in 11 Aug 2016 12:52

Ma poate ajuta cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...