Sari la conținut

Scurgere ulei/lichid motor


Vladwp
 Share

Postări Recomandate

Cumva ai surub pe ax, care prinde fulia? Asa da. Alea se scot usor, presetupa o bagi usor cu o... Tubulara si un surubel/tija filetata dupa ce cureti f bine zona unde sta camasa de metal, ca sa nu mai faci altele la strung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cu chitul de reparație am rezolvat. Asa vrea sa schimb și simeringul. Un site sau ceva de unde pot să-l comand? Are cineva vreo idee? Mulțumesc.

» Post actualizat in 08 Apr 2017 20:21

Da, axul este filetat în capăt pentru a fixa fulia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romimoto imi vine in minte, dar cam orice magazin de piese moto ar aduce asa ceva, cu diverse termene de livrare. Daca vrei 'pe original'. Daca nu, cauta la orice magazin dedicat (noi aveam unul de semeringuri/rulmenti) un semering cu aceleasi cote si da-i bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțam. Am rupt internetul)) Caut!

» Post actualizat in 09 Apr 2017 16:40

Se potrivesc și de alte modele de ex ATV scutere etc important este materialul din care sunt făcute. Acolo este temperatura mare. Nu pot sa pun un simering de 4sau 5lei.Sunt făcute și ele sa lucreze în anumite medii și la anumite temperaturi.

» Post actualizat in 09 Apr 2017 16:42

Complicat!

» Post actualizat in 09 Apr 2017 16:44

La Rimimoto nu au. Probabil trebuie sa sun și sa fac comanda. Ai numai chit reparație pompa ca și peste tot. Mi se pare normal ca în chit sa intre și simeringul axului.

» Post actualizat in 09 Apr 2017 16:47

Mulțam. Am rupt internetul)) Caut!

» Post actualizat in 09 Apr 2017 16:40

Se potrivesc și de alte modele de ex ATV scutere etc important este materialul din care sunt făcute. Acolo este temperatura mare. Nu pot sa pun un simering de 4sau 5lei.Sunt făcute și ele sa lucreze în anumite medii și la anumite temperaturi.

» Post actualizat in 09 Apr 2017 16:42

Complicat!

» Post actualizat in 09 Apr 2017 16:44

La Romimoto nu au. Probabil trebuie sa sun și sa fac comanda. Au numai chit reparație pompa ca și peste tot. Mi se pare normal ca în chit sa intre și simeringul axului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se topesc devin rigide și apoi nu mai etanseaza.

» Post actualizat in 09 Apr 2017 18:36

Eu folosesc simeringuri la servici la niște CNC uri și am pățit tot felul de fenomene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...