Sari la conținut

Ce Facem Pe 06.01.2007 - 07.01.2007 ?


sasser
 Share

Unde ?  

85 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

una peste alta, io ma bucur k am cunoscut multi oameni pasionati de motoare si k am ramas prieteni, k am facut o plimbare placuta pana la bulgari k neam mai clatit ochii cu "bulane bulanoase".

am fost surprins de numarul mare de participanti, sper ca de fiecare data sa fim asa multi, felicitari :crack:

weekendu` urmator ce destinatie avem? propuneri ceva, hai k sa facem planu.

Bafta si am si io poze de pus da mai dureaza putin la mine :crack:

 

apropo la Curtea de Arges a mai fost cineva? 30 au votat pt Bulgaria aporximativ au venit toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voturi :

Bulgaria [ 30 ]

 

Din ce stiu eu chiar am fost 30, sau pe-aproape. Bravo noua !!!

 

Supermotociclistul cu KTM din nefericire seara l-am vazut cu un etrier si cu mult noroi :crack:

s-a distrat omu pe la noi :crack:

 

 

sincer nu am avut deloc feeling ca as fi parte dintr-un grup , cu exceptia opririlor din benzinarii. In rest nu stiu de ce , dar eram foarte risipiti...la un moment dat eram singur asa ca am tras si eu pic si pana una alta am ajuns "plutonul fruntas"

 

Mi-a placut super mult excursia fiind prima in afara romaniei si prima alaturi de atat de multi motociclisti. Am mai mers si eu in grup , dar nu 30

 

Am ajuns cu bine acasa , fara incidente, iar in fata blocului am ramas si fara benzina. Nu stiu cati km au fost in total dar eu am papat azi 12litri :crack:

 

 

 

Ps : nu stiu de ce dar vitezometrul nu mai raspunde (nici acul si nici kilometrajul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super!!!

Dar ma dor toate oasele , toti muschii... :crack: sau nici eu nu mai stiu ce! Ma bucur ca am cunoscut o gramada de oameni de treaba. :crack: Nici macar nu stiu cum ii cheama, dar astazi i-am simtit prietenii mei.

semnez:

Nicol, nefasta lu' Grayhound!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voturi :

Bulgaria [ 30 ]

 

...............

 

Am ajuns cu bine acasa , fara incidente, iar in fata blocului am ramas si fara benzina. Nu stiu cati km au fost in total dar eu am papat azi 12litri :crack:

Ps : nu stiu de ce dar vitezometrul nu mai raspunde (nici acul si nici kilometrajul)

 

Eu am facut 180Km de la Arc-> Ruse -> Bucurestii Noi (Laromet)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, ce sa faci frate cand te dai la off-road mai cad piese de pe motoreta... un etrier, mai pierzi placutele, mai rupi o carena... daca am intrat cu rotile de sm in namol va dati seama ca a avut ceva "pierderi" mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe post de carte verde a fost vignieta atasata asigurarii, dar nu stiu daca e chiar carte verde sau e oarecum "asimilata". Eu la motor am o asigurare din noiembrie format "fluturas" plus vignieta, iar la masina o asigurare din decembrie format "cearsaf", care include si cartea verde in mod cert (3/4 din cearsaf are culoarea verde). In orice caz, erau care aveau asigurare din septembrie si se temeau ca nu vor putea trece, dar au trecut. probabil pe baza vignietei, sau au fost politistii de frontiera mai umani, dracu' stie. Nu stiu daca o trecere a granitei fara "cearsaf", doar cu "fluturas+vignieta" e valabila si in alte ocazii.

 

Cam tot asta m-ar interesa si pe mine...daca a fost ok ca erau suficiente astea(asigurare, vignieta, acte motor, buletin/pasaport) :cheers: :crack: sau ca au lasat aia de la ei pe motiv de: ochii frumosi (deh, ii am verzi :eek: ); motoare multe ( si baieti fortzosi :D ); plictiseala :) ; oferta promotionala din nou... :lol:

 

Asta ca sa nu ne trezim la urmatoarea excursie, poate mai lunga, ca ne intorc de la granitza :eek: sau ne pun sa dam 20 euroi sa ne facem acolo carte verde.. :D

Editat de tashulina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tot asta m-ar interesa si pe mine...daca a fost ok ca erau suficiente astea(asigurare, vignieta, acte motor, buletin/pasaport) :cheers: :crack: sau ca au lasat aia de la ei pe motiv de: ochii frumosi (deh, ii am verzi :) ); motoare multe ( si baieti fortzosi :D ); plictiseala :) ; oferta promotionala din nou... :lol:

 

Asta ca sa nu ne trezim la urmatoarea excursie, poate mai lunga, ca ne intorc de la granitza :eek: sau ne pun sa dam 20 euroi sa ne facem acolo carte verde.. :D

 

 

Nu aveam :crack:

Eu imi fac carte verde ca stau linistita :lol:

 

Am dat o mica explicatie aici

si ca sa concluzionez, din pct de vedere legislativ ca sa fii in regula iti trebuie:

Personal:

- Buletin/pasaport - act de identitate

- asigurare medicala / carnet de asigurat valabil in UE (pe perioada deplasarii)

 

Mijloc de transport:

- RCA

- cele doua stikere: unul patrat = matrita cu termenul de valabilitate; si unul dreptunghiular = cuponul de control, valabil doar cu matrita, SAU carte verde (aceste doua bazdaganii tin loc de carte verde :D )

- imputernicire de la proprietar, daca mijlocul de transport este obiectul unui contract de leasing.

 

Hai ca deja ma duc sa dau examen pentru vames :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat o mica explicatie aici

si ca sa concluzionez, din pct de vedere legislativ ca sa fii in regula iti trebuie:

Personal:

- Buletin/pasaport - act de identitate

- asigurare medicala / carnet de asigurat valabil in UE (pe perioada deplasarii)

 

Mijloc de transport:

- RCA

- cele doua stikere: unul patrat = matrita cu termenul de valabilitate; si unul dreptunghiular = cuponul de control, valabil doar cu matrita, SAU carte verde (aceste doua bazdaganii tin loc de carte verde :D )

- imputernicire de la proprietar, daca mijlocul de transport este obiectul unui contract de leasing.

 

Hai ca deja ma duc sa dau examen pentru vames :cheers:

 

Merci de informatii! :lol:

Imi fac si imputernicire :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...