Sari la conținut

Se Cauta Vechituri Mai Speciale


Pijama
 Share

Postări Recomandate

Nu inteleg de ce te indoiesti...? Ce motive ai ? @Mah se acupa cu clasice de multi ani. Nu toti tipii seriosi in legatura cu fiarele vechi stau tota ziua pe forum. Poti sa ai surprize mari. Multi stiu motocicleta aia(cred ca este vorba despre aceiasi). Este bagata si la vanzare pe forum parca. :cheers:

 

pai e o moto rara, si nu ma gandeam sa fie aici la noi...ai dreptate legat de cei ce se pricep...stiu oameni meseriasi, restauratori, care nici nu au net si nici nu stiu de forum...eu unu nu stau toata ziua, doar cand am timp, sa mai citesc,, sau sa invat ceva interesant, sau, sa ajut :)

 

legat de taiere, mi-am spus punctul de vedere...e pacat, dar, daca o taie, abia astept sa vad ce iese...muota bafta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite T100 din 1960.Exact ca a lui @Mah. Monobloc in 1960. :lol: :) :D :D :crack:

 

http://www.realclassic.co.uk/triumph04100500.html

 

Care este diferenta intre T100 si 3TA ...? :cheers: Eu nu vad nici una...

 

3TA Twentyone: pai 3TA e de 350 cm3 iar 100T de 500 cm3.in rest da sunt cam la fel estetic.

 

post-7907-1168188810_thumb.jpg

My bad in legatura cu monoblocul.Intr-adevar e monobloc dar transmisia primara e tot in carter separat[de unde si inevitabilele neplaceri cu scurgeri de ulei].pe de alta parte in 1963 este lansat motorul de 650 constructie unitara care are transmisia primara in acelasi carter.acesta era o dezvoltare a modelului 3TA lansat in 1957 si care a fost primul monobloc [in doi cilindri]de la triumph. :eek: :eek: :lol:

 

Triumphul a fost inmatriculat prima oara in Romania sau e adus de dincolo?daca da cand a fost inmatriculat?mersi de raspuns! :crack:

Editat de kyvacka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btw de taiat... triumphul

t100a a fost prima mea motocicleta de epoca in 1995 si am incercat sa l fac cit mai original...pina si farul e lucas...a cam costat

apreciez si eu un motor original iar semicearta de pina acum a fost de o distractie

o sa va mai pun o poaza mai tirziu cu celelalte triumphuri care au trecut pe la mine.pe asta nu am intentia sa l vind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La masinile aduse de afara era valabila faza ca daca are mai mult de 30 de ani vechime este scutita de taxe e valabila treaba si pentru motociclete?

Mai exista faza asta acuma cu intrarea in U.E.?

 

 

mai fratilor nu va mai sfaditi si dati un google pt ca peste hotare sunt la preturi foarte mici .... oricum in vara o sa plec si o sa aduc ceva vechituri :cheers:

 

Ai dreptate, de asta am si intrebat eu dar nu mi s-a raspuns, inca o strigare deci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry dar nu am primit nici un mail, as fi raspuns, despre ce motocicleta este vorba?victoria?

 

 

 

 

MAH:ai pe site un motor :1 clindru cu culbutori uscati nu e de vanzare? tot tiam trimis mail dar nu ai raspuns ...... lasa un pret

 

cu cutie separata

 

 

v am promis o poza cu un triumph care a trecut pe la mine

post-1623-1168282005_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btw am uitat sa raspund la citeva intrebari.

triumph ul a fost inmatriculat in jur de anii 6o in romania , iar (poate sa fie o istorie urbana) cel care mi la vindut mi a spus ca fusese in garda lui dej..nici eu nu stiu ce sa cred, dar cert e ca in momentul cind l am luat o avea dunlop urile originale in stare destul de buna doar ca erau cam crapate.

alte intrebari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btw am uitat sa raspund la citeva intrebari.

triumph ul a fost inmatriculat in jur de anii 6o in romania , iar (poate sa fie o istorie urbana) cel care mi la vindut mi a spus ca fusese in garda lui dej..nici eu nu stiu ce sa cred, dar cert e ca in momentul cind l am luat o avea dunlop urile originale in stare destul de buna doar ca erau cam crapate.

alte intrebari?

de-aia te-am intrebat ptr. ca normal Triumph n-a fost importat in Romania asha ca asta trebuie ca afost cumparat de la mama lui sau din alta tara unde s-a exportat.majoritatea Triumph-urilor s-au exportat in SUA.mersi de raspuns si sper ca nu mi-ai luat in nume de rau posturile anterioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc dar daca e cel de la haynes il am si eu, il am in copie chiar si pe cel original al motocicletei, oricum multumesc

asta e manualul de reparatie oficial ptr. service-uri agreate.are 223 de pagini si cam 23 Mb,insa din pacate calitatea e dstul de slaba.daca totusi te intereseaza da-mi o adresa de e-mail si ti-l trimit.manualul de Haynes il ai in format electronic?daca da m-i l-ai putea trimite si mie?sunt innebunit dupa Triumph-uri ,mai ales Bonnie.mersi. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mail :florinmustata@gmail.com

manualul nu e in format electronic dar daca vrei pot sa incerc sa l scanez va dura un pic dar cred ca intr o saptamina ai putea sa l ai depinde cit de ocupata mi i saptamina care vine.da mi si tu un cont de email.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mail :florinmustata@gmail.com

manualul nu e in format electronic dar daca vrei pot sa incerc sa l scanez va dura un pic dar cred ca intr o saptamina ai putea sa l ai depinde cit de ocupata mi i saptamina care vine.da mi si tu un cont de email.

jawatrip@yahoo.com :cheers:

post-10713-1168708611_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...