Sari la conținut

Presa lant (?)


yo4hgx
 Share

Postări Recomandate

Cum dracu presa mea motion pro a nituit 100+ lanturi si aia ieftina de la louis cateva si tot functioneaza...

Incearca cu aia ieftina un 530 ZVM si mai vorbim dupa aia...

» Post actualizat in 28 Jun 2018 02:39

Ai strâns prea tare că nu ai avut șubler. Două lanțuri am nituit până acum, rezultate perfecte. Dorn, ciocan de 0.5 kg și un ciocănel de 7,5 kg (de ținut contra). A, și un șubler, fără ăla dai ca surdul în tobă.

Eu subler am, chiar doua... nu am insa a treia mana sa tina “ciocanelul” de 7.5Kg contra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau dai de un meserias al ciocanului...

 

Ieri am pierdut un pariu! Am un atelier moto relativ aproape de casa la care nu am fost niciodata pentru ca e... mai de mana a doua, asa, dar ieri din disperare de cauza, venind de la munca am oprit si am intrebat daca are presa de lant. Mecanicul mi-a zis ca da, are, trei bucati, dar nu le foloseste, prefera nituirea din ciocan. La intrebarea mea cum stie cat sa bata in nit mi-a raspuns ca daca fara masuratori nu ii iese 0.2-0.3mm fata de cota nu imi ia nici un ban si daca nu sunt multumit imi cumpara si cheie noua. Daca e in regula, platesc dublu. Bun, destul de reticent m-am intors pe motor, a taiat niturile cu flexul, a bagat cheita noua, a tinut o fieroaica de forma ciudata drept contra si cu un ciocan cu capul rotund pac, pac, pac... am pus sublerul electronic si 0.1mm la un nit si sub 0.2mm la celalalt, ambele in plus. Pac, pac inca doua ciocane si... mi-am inghitit limba, am scos banii, am platit (dublu) si aia a fost! Am lant nou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...