Sari la conținut

Casca pentru persoane cu ochelari de vedere.


sjohnnyc
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Am fost saptamana asta la 2 magazine si am probat cateva casti. La primul magazin avea ls2 si MT.

MT neam nu se potrivea la capul meu si ramele nici nu puteam macar sa le strecor un pic.

Apoi am testat cateva ls2. Am ramas cu gandul la ls2 metro (flip-up). Pare bine aerisita, pot pune ochelarii pret 800-850.

 

Apoi am vizitat al doilea magazin si a inceput indoiala.

Ma intrebat in ce buget vreu am zis 800-1000 si mi-a recomandat nolan n87. Am mentionat ca am luat in considerare si ls2 metro si a discreditat omu firma maxim. In schimb a laudat n87 cat a putut. Ca e cea mai buna casca din 2016 si probabil si anu asta. Ca a castigat premiu pentru cea mai buna casca din toate si alte premii, etc.

Lasand lauda era confortabila casca am putut pune ochelarii, am tinut-o pe cap cel putin 5 minute cu tot cu ochelari si totul era ok. Fara durere, fara deranj la ochelari sau sa ma simt sufocat.

In magazin pretu era de 1250. Era modelul crom periat. Daca vreau simpla ma incadrez in 1000.

Din cine are n87 cum e cu aerisirea? Se ventileaza bine? Cu zgomotul cum e? Am citit pe louis.de ca nu ar fi prea silentioasa altii spuneau ca e mai silentioasa decat schuberth c3(ma indoiesc ca asa o fi).

Eu vreau casca alba. Se intretine greu casca alba? Se ingalbeneste? Etc...

Multumesc.

Editat de sjohnnyc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

Salut! Cred ca ai facut o alegere buna in privinta casca modulara. Shark Evo One sau Evoline 3 sunt doua optiuni excelente, care au spatiu pentru ochelari de vedere. Totusi, daca esti dispus sa cheltui ceva mai multi bani, iti recomand sa iei in considerare Schuberth C3 Pro - este un full-face extrem de bine ventilat, care are un spatiu destinat ochelarilor de vedere. Sotia mea a dat-o in bara cand si-a procurat o pereche de ochelari si a crezut ca va reusi sa-i imbrace sub casca :D. Cele bune!

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...