Sari la conținut

Nu intra in treapta 2


Postări Recomandate

Timpul normat pentru o astfel de lucrare este de 8.5 ore. Adica atat este specificat de catre producator, iar la acest timp se adauga un factor de multiplicare, fiecare cat vrea. Eu adaug 10la suta la fiecare an vechime incepand din 2016, dar nu mai mult de 100 la suta.

Acum o sa vina alti destepti sa imi zica faptul ca ei fac mult mai repede aceasta lucrare, unul esti tu.

Frate , daca esti atata de bun, incat bati de fiecare data Autodata, nu te gandesti ca nu toata lumea e ca tine, nu trebe sa fim sclavi pe la altii si sa le demonstram cat de harnici suntem la fiecare lucrare? Noi aici prin tara muncim relaxat, cerem bani pentru asta, ,nu facem competitie intre noi. Suntem mai calmi asa, nu ne sclavageste nimeni.

N-ai inteles nimica. Tu o iei ca pe un atac personal mereu, din cauza ca esti frustrat.

Ti-am zis ca tu trebuie sa calculezi efectiv cat lucrezi la ea.

La ce ai mai luat softu vietii daca tu pui factor de multiplicare si alte rahaturi?

Cel mai corect e sa iti calculezi tu in mintea ta obscura cate zile crezi ca-ti ia apoi imultesti cu cat vrei pe ora/zi si torni pretu final la client si gata ...

Vrea sau nu vrea...

» Post actualizat in 29 May 2017 07:48

Am inteles minim 1000 ... banuiesc ca astia sunt manopera.

Draga client ... te sfatuiesc sa iti cauti motor SH ... sunt o gramada de compani care vand salvage bikes in uk, si probabil in tot restul europei.

Nu de alta, dar este o operatiune ce necesita multa atentie si concentrare ... iar pe de alta parte intervine factorul uman ...

» Post actualizat in 29 May 2017 07:49

Dar cum ti s-a mai spus mai sus, mergi prima data la un mecanic bun si verificati selector drum ... e posibil sa fie aia.

» Post actualizat in 29 May 2017 08:03

Plus verificat furcile si pe acolo se poate vedea si daca sunt rupte cuplele de prindere dintre pinioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...