Sari la conținut

Cilindru Stang Jawa 638


c0zmin
 Share

Postări Recomandate

ce cota ? am un cilindru stang folosit...cota 0..daca te ajuta spune.

 

e perfect ca oricum il alezez, dreptu il am la cota 2...

 

sa va spun povestea... idiotu dinaintea mea a bagat piston de cota 0 in cilindru de cota 2 si la mai pus si invers (probabil era chior de nu a vazut sageata), a sarit un segment, a zgaraiaqt ce a zgaraiat pe acolo si a spart camasa la gaura de transfer din partea stanga marid-o cu mai mult de 1 cmc2... si asa s-a dus un cilindru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

injura-ma da nu stiu ce naiba am citit prima data..ca dupa ce ai pomenit de alezare m-am trezit si eu :cheers: - am un piston stang folosit - cilindrul l-am alezat si eu si chiar azi am reusit sa termin de montat si sa dau o tura scurta - cred ca imi suna in cap piston ca eu am vrut initial sa gasesc un piston drept (ala care mi s-a stricat mie) si sa nu mai cumpar set si sa alezez cilindrii ca nu era nevoie...da nu am gasit cota 0 ..cred ca de aia am citit ca chioru...imi pare rau ca te-am indus in eroare :lol:..oricum - daca vrei piston stang folosit :)

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

injura-ma da nu stiu ce naiba am citit prima data..ca dupa ce ai pomenit de alezare m-am trezit si eu :cheers: - am un piston stang folosit - cilindrul l-am alezat si eu si chiar azi am reusit sa termin de montat si sa dau o tura scurta - cred ca imi suna in cap piston ca eu am vrut initial sa gasesc un piston drept (ala care mi s-a stricat mie) si sa nu mai cumpar set si sa alezez cilindrii ca nu era nevoie...da nu am gasit cota 0 ..cred ca de aia am citit ca chioru...imi pare rau ca te-am indus in eroare :lol:..oricum - daca vrei piston stang folosit :)

 

Succes.

 

 

nu-i nimic... cautam in continuare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am si io o jawa 350 638 din 90 . in jur de februarie o sa schimb pistoanele ca am nou noute. cele vechi iti dau daca pana atunci nu gasesti alta

 

 

multumesc oricum dar pistoane imi iau si eu noi :cheers:

 

n-are nimeni un cilindru ??? merge si de 639,640

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...