Sari la conținut

Cel Mai Rapid Scooter De 50 Cc


claudiu suzuki
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 244
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

va spun eu care-i cel mai rapid scooter :hug:

 

 

asta :

 

Peugeot TKR cu motor v6 cred :bounce: la ce acceleratie are cred ca e logic nu ? :moto: 14 sec suta, lasa-o in palaria mea...

 

ma jur in fata tuturor ca daca-n 3 luni nu-mi merge si mie scooteru asa il vand :D 6

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va spun eu care-i cel mai rapid scooter :kiss:

asta :

 

Peugeot TKR cu motor v6 cred :D la ce acceleratie are cred ca e logic nu ? :D 14 sec suta, lasa-o in palaria mea...

 

ma jur in fata tuturor ca daca-n 3 luni nu-mi merge si mie scooteru asa il vand :bounce: 6

 

e prea tare scuteru ala :moto: , super fain :hug:

 

P.S http://www.youtube.com/watch?v=D7F6dWterNU aici aveam 100km/h cu 2 pers , coboram unpik :D

P.S singur pe drum intins :- iau 110 destul de repejor, daca bate vantul din spate :)

:- iau 100 destul de repede , daca nu bate vantul delok , si urca ..incet :lol: 105/6

:- iau 95 foarte greu , daca bate vantul din fata , si nu m-ai urca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat ce are scooteru ala :

 

hey,i change everything on engine,malossi MHR replica cylindar ported by me,RMS super racing crank,karb dellorto PHBG 19 AS,exaust TP nardo for minarelli,malossi multivar and delta cluch.....high modification on engine block and allmost every peace of engine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ! eu am prins cu al meu 75 km/h delimitat din service (nici pana in ziua de azi nu stiu ce ia facut aia acolo) , in pasaj la Unirii , kilometrat de un prieten cu Vectra ca la al meu acu sarise de 60 si ajunsese pe undeva pe la indicatorul de la faza lunga . Asfalt uscat, si salutari cu farul :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa din experienta voastra.....cu cat ati mers maxim cu aprilia rs?

eu cu 80 cand aveam supapa stricata si nu inchidea bine, acum ca am schimbat-o am sa vad cat prinde, cand voi avea drum intins. ca nu am avut drum intins decat cand eram doi pe ea de cand am pus supapa noua, si am prins 80 intr-a 5-a.am sa vad cat se duce cand voi fi singur pe ea. si drumul liber, deoarece nu obisnuiesc sa ma risc

Editat de sogard82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va spun eu care-i cel mai rapid scooter :D

 

 

asta :

 

Peugeot TKR cu motor v6 cred :hug: la ce acceleratie are cred ca e logic nu ? :) 14 sec suta, lasa-o in palaria mea...

 

ma jur in fata tuturor ca daca-n 3 luni nu-mi merge si mie scooteru asa il vand :D 6

 

da de asta ce mai zici? :bounce: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topicul nu facea referire la scutere de serie? eu am vazut numai posturi gen al meu ia X km/h al meu ia y etc. nu exista o statistica clara? cred k sr ditech e cel mai rapid, am un prieten care are atat factory cat si ditech si mi-a zis ca ultimul e mai bun... asa sa fie oare? nu cred ca tehnologia a regresat :) , poate l-au facut mai sigur desi cu aspectul ala agresiv se vede ca e facut pt putere.

Editat de TheDarksider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: si deluxe-ul de la fb pare ditamai animalu de ia 200 cu slana pe discuri si roti sa reduca frecarea :)

Mai ce sa zic al meu lua 75 cu setul de 50cc, totul original. acum cu 70cc nu ma mai incadrez ca m-as lauda cu un slab 100km/h si consum de 5% :scratch:

Cele mai rapide raman totusi nrg-urile, cel putin dupa kilometrajul ala care indica prost :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am incercat azi pe dn1 si i-am dat cam 110 cred ca eram atent mai mult la drum . si am motor de 50 (in fine filtru de aier malossi si evacuarea aerisita,adica catalizatorul scos si limitarea din toba). dar eu nu stiu cum nu va plictisiti voi de scutere eu deja m-am plictisit de al meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am incercat azi pe dn1 si i-am dat cam 110 cred ca eram atent mai mult la drum . si am motor de 50 (in fine filtru de aier malossi si evacuarea aerisita,adica catalizatorul scos si limitarea din toba). dar eu nu stiu cum nu va plictisiti voi de scutere eu deja m-am plictisit de al meu

a zis cineva ca nu ne plictisim? oricum odata ce esti pasionat, mesteresti cu mana ta la unealta si treci prin ceva experiente cu ea, incepe sa fie cam greu sa te desparti de scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am incercat azi pe dn1 si i-am dat cam 110 cred ca eram atent mai mult la drum . si am motor de 50 (in fine filtru de aier malossi si evacuarea aerisita,adica catalizatorul scos si limitarea din toba). dar eu nu stiu cum nu va plictisiti voi de scutere eu deja m-am plictisit de al meu

Frumos, dar din cate vad tu nu ai scuter, ai motocicleta de 49cc.

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Am deschis acest topic pentru a-mi satisface o mare curiozitete: sa aflu care este cel mai rapid scooter cu motor de 50 cc.

 

Voi cat ati prins cu ele? Eu am avut un suzuki de 49 de prin '90 care mergea foarte frumos cu 55km/h.Sunt convins ca se poate si mai mult :)

salut..cu al meu Suzuki Estilete 50cc :D am prins cat avea pe bord;)) 120 km/h...fara modifikari si fara nici un fel de vrajeala:D..insa asta era acum 1 an cand era in firea lui..acum nu cred ca mai trece de 90:))!!! bafta :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...