Sari la conținut

16 Aug: Transfagarasan vs Baraj Siriu


AlexAB
 Share

Postări Recomandate

pe multe portiuni ai urcari, serpentiene si coboriri mai spectaculoase decit pe Cheia.

 

Perfect de acord, prin zona aia ai peisaj superb, curbe, trafic redus ... am bagat multi km pe acolo (Comarnic, Secaria, Doftana, Brebu, Sotrile, etc ..). Poti face inclusiv 400 km din bucuresti dus - intors in functie de cat explorezi.

» Post actualizat in 25 Aug 2018 19:22

Ca pareri post-traseu, e mai ok TF ca stare a drumului decat mi-l aminteam eu. Am urcat dinspre Arges si m-a surprins numarul mare de motociclisti(BMWisti majoritar) straini, multe grupuri. Tunelul de la Balea era full, drumul pana acolo aglomerat in limitele asteptarilor. Dar cum ieseai din tunel...dinspre Sibiu...se schimba totul: coada de masini de cativa km si in plus, ploaie, tata, ploaie, pana am ajuns la bifurcatie SB-BV m-a plouat si m-a uscat de doua ori.

Calitatea drumului: acceptabila pt Tiger, altfel stau lucrurile pe sportive

Minusul maxim: oameni peste oameni....

 

Da, il mai carpesc de la an la an, aglomeratia e "normala" pentru weekend, eu am avut noroc ultima data si tunelul era liber. Dar l-am vazut si blocat complet, efectiv nu se miscau masinile, am luat-o pe contrasens sa nu ne asfixiem :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...