Sari la conținut

Yamaha YZF R6


R6Guy
 Share

Postări Recomandate

Salutare,🙋‍♂️
Am pus ochi pe ea am vazut-o am cumparat-o si mai exact din 23 iulie ne bucuram impreuna de soare, specific incepator fiind prima motocicleta
Yamaha YZF R6 2004, recunosc nu cautam sportiva chiar fugeam de ele ca de "ce sa fac eu cu una ca nu imi place, incomoda etc stiti voi " dar cand am vazut-o mi-a furat inimia,
Si de atunci ma bucur de ea enorm, pot sa zic ca a fost cea mai buna decizia pe care o puteam lua si poate suna aiurea da sunt super mandru de ea/el inca nu stiu 😂...
Dar e o motocicleta extraodinara singura suparare este ca nu stiu inca sa ma bucur de ea cum si-ar dorii ea, ea saraca poate eu nu pot  :))))..
Dar practic cu ea cum prind ocazai, drumuri virajate , pot sa zic ca ma invata mereu si imi arata ce poate la fiecare iesire si mereu raman cu gura cascata si ma indragostesc de ea tot mai tare...singura problema  pentru mine ca inca nu stiu prea bine sa ma aplec pe ea, genunchi jos cot jos stiti la ce ma refer, dar practic sunt insistent.
Daca va rog frumos sa ma ajutati cu ceva sfarturi legat de mentenanta ei sau la ce trebuie sa am in vedere la ea, va multumesc !!

Per total sunt extrem de multumit de alegere si surpins de ciclista ei foarte usoara si frumoasa.
R6❤️❤️.



 

WhatsApp Image 2022-09-29 at 12.10.57 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-09-29 at 12.10.57.jpeg

WhatsApp Image 2022-09-29 at 12.11.47.jpeg

WhatsApp Image 2022-09-29 at 12.12.44.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru inceput cauta si descarca User manual-ul,te va ajuta la multe chestiuni bazice si simple. :)

Sa inteleg ca in poza a 3 a te-o facut ala cu bicicleta pe interior?  😂

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Kristian K said:

Pentru inceput cauta si descarca User manua-ull,te va ajuta la multe chestiuni bazice si simple. :)

Salutare, am manualu, m-am tot uitat prin el.
Intrebam doar daca exista ceva sa am in vedere.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Mihai Daniliuc said:

Motojitsu pe Youtube :)

Salutare,

Am urmărit câteva clipuri de a lui, chiar are un clip în care explica poziția înainte de curba și cum trebuie sa abordezi un viraj ca și pozitie.

Doar ca la el pare al naibi de usor🤣🤣🤣

Si ma uit ca " vițelul la poarta noua" dar mna, sunt începător ma dau de câteva luni am răbdare nu e problema, cred ca în principiu totul se învață.😁

Nici cauciucurile nu cred ca ma ajuta foarte mult momentan sunt cam gata, dar mi am comandat pentru sezonul următor 

Michelin pilot power 3 set.

Poate o sa simtă altcumva.

Mulțumesc de recomandare, apreciez foarte mult.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 minutes ago, Mihai Daniliuc said:

Anvelopele noi clar fac diferenta. Pana vin alea si vine si sezonul nou, ai timp sa te documentezi. Sa nu uiti sa o iei usor cu moto dupa ce le montezi.

Salut, 

Deci am inteles eu bine ca trebuie luate usor la început pana fac ceva km cu ele..pana se "tocesc" puțin sa zic asa, am inteles ca au un strat pe ele nu știu exact sa explic ce pana se duce de pe el sunt puțin cam alunecoase?..

Pai ma tot documentez și eu pe ici pe colo și orice sfat îl primesc, este bine-venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...