Sari la conținut

Cauciucuri Pentru Gpz 500s


sebigansca
 Share

Postări Recomandate

Salut

Cam e cazul sa imi schimb si cu cauciucurile si nu stiu de care sa imi iau

m-am uitat asa informativ pe internet si am vazut ca sunt o groaza de modele la dimensiunile astea

a mea a venit incaltata cu metzler, dar eu sunt incepator si nu pot spune ca pot sa imi dau seama daca sunt bune sau nu, cat am mers s-au comportat f bine si nu am avut senzatia de reactii adverse

 

voi ce recomadati ? ce marca/ model ?

 

pp ca nu e cazul sa intreb daca noi sau sh, nefiind diferenta f mare de pret la dim astea

 

si inca o intrebare :crack: , ulei am inteles ca tb 10W40 sau 10W50 nu ? care e diferenta intre ele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haideti oamenilor, sigur aveti o parere despre anumite modele, de ce sa o nu o impartasiti si altora :crack:

10x

 

0765398541 Gabi, are un cauciuc nou metzler pt gpz. 120X70X16 parca. da nu stiu mai multe detalii. daca ai cosmo da-i un bip.

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

pentru vara e recomandat pentru motorul tau sa mergi cu w50, rezista mai bine la temperatura

si in functie de nr de km ai motorului, pana in cca 40000km merge f bine cu 10w, dupa care poti sa treci la 15w

 

am inteles,

ce marca recomandati?

iar la filtru ? ce model/marca

10x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10W50 e mai bun, calitativ, decit 15W50, dar conteaza prea putin, pentru ca in mers e identic (50).

 

Nu conteaza marca, orice ulei e bun, mai ales la caracteristicile astea (sigur trece de API SG sau SH). Nu baga sintetic pentru ca nu merita.

 

La filtru e la fel...dar ca sa fii impacat ia Champion de la Louis.

 

Daca ai fost multumit de cauciucul actual, nu-l schimba cu alta marca/tip, pentru ca te-ai obisnuit cu el. Poate doar sa cauti pe forumurile de GPZ, ca au sigur o sectiune de cauciucuri, si vezi care-i treaba pe acolo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...