Sari la conținut

Moto Guzzi California 1100


zo10000
 Share

Postări Recomandate

Salutare

De curand am achizitionat o ciudatenie de motor, Moto Guzzi California 1100 din 2001.

Motorul classic Moto Guzzi in V transversal, ambreiaj uscat, transmisie pe cardan, injectie fara sonda lambda, frana combinata cu repartitor hidraulic in functie de incarcare, jante cu spite in exterior, filtru de ulei inauntru in baie.

Mai sunt posesori de Moto Guzzi big block?

As dori sa aflu experiente de la posesori, probleme intampinate/ rezolvari, modificari, etc.

 

Eu l-am cumparat tocmai din cauza ca e mai ciudat decat majoritatea si are solutii ingineresti mai rare si sa am ce repara :))

Cele care mi-au atras atentia e repartitorul de frana, filtru in baie si comutatorul de frana spate, care e un senzor de presiune. Pe fata e comutator clasic. Dar mai sunt si alte dracovenii pe ea :)

 

Drumuri bune!

IMG-20230713-WA0012.jpg

Editat de zo10000
detalii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am inregistrat pe wildguzzi. Sunt intr-adevar multe discutii tehnice.

Pana acum am facut si eu reglajul supapelor si sincronizat admisiile. Si pana acum imi place mult dihania :)

La simplitatea lucrarilor nu stiu ce sa zic. La al meu chiar si roata din spate e destul de complicat de dat jos ca sa nu mai zic de un schimb de ambreiaj. In rest e destul de accesibil de lucrat la el, n-are carene si prea multe chestii care sa-ti fie in drum.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...