Sari la conținut

Iesire La Buzau 10.02.2007


Postări Recomandate

Intrucat prietenii sunt indecisi sau ocupati, pun la bataie un loc pe remorca cu destinatia Buzau sau alte zone interesante. Facem jumi-juma benzina la Dacie. Obligatoriu mobra usoara si cramponata. Plecarea sa fie la ora 9 (poate chiar mai devreme), iar pt. asta ar fi bine ca pregatirile sa fie facute cu o zi inainte(bagaje si mobrele pe remorca). Daca nu am cerut prea multe si sunt amatori, 0722621060 Catalin. Primesc si incepatori :grinbandit: . Cunosc ceva trasee pe la Buzau asa ca avem de-o tura mica.

P.S. nu tin cont de prognozele de pe net :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea sa fie la ora 9 (poate chiar mai devreme), iar pt. asta ar fi bine ca pregatelile sa fie facute cu o zi inainte(bagaje si mobrele pe remorca).

 

:grinbandit: :bigstar: :baldy: :haha:

Pentru mine, asta e postul anului.

Cata, te-ai lovit la cap de revelion, sau ce se intampla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :baldy: :haha: :)

Pentru mine, asta e postul anului.

Cata, te-ai lovit la cap de revelion, sau ce se intampla?

Ionutz, esti off-topic :grinbandit:

ca sa-ti satisfac curiozitatea, afla ca fac acest efort urias(stii tu ce stii... :) ) numai pt. faptul ca e iarna si ziua e f. scurta. deci trebuie profitat cat se poate de lumina. peste 2, 3 luni revenim la orarul de vara :lol:

we-ul asta se pare ca va veni un ccm...aaa pardon , un YZ. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mane as merge eu.....dar nush daca ma primesti....am un dr 125...cramponat...usor...dar e limitat pe la 80 cam asa :grinbandit:

locul pe remorca s-a ocupat. poti veni acolo daca ai cu ce, (circuitul de motocross de la Izvoranu), dar iti recomand ca in teren sa ai crampoane, pt ca altfel vei impinge la ea daca e noroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Primesc si incepatori :) . Cunosc ceva trasee pe la Buzau asa ca avem de-o tura mica.

....

de data asta eu am fost incepatorul... :bigstar:

descriere in 2 cuvinte: su-perb! :baldy:

nu s-a mers pe un traseu anume, ci de-a dreptul in directia Monteoru (cu ocoliri pe creste :haha: ), urcari de A si nu numai.

in concluzie, 5 ore pline de enduro (65km), fara pauze nici macar de-o tigara(am fost toti nefumatori), ci doar ca sa ridic motoreta de jos, sa bag benzina(mi-a consumat 13,3 % :) ), pauza pt. ceilalti sa ma astepte pe mine :grinbandit: si cele cateva momente in care am avut timp sa scot aparatul. :lol:

Radu (450 exc)post-143-1170573195_thumb.jpg

Demonu' (520 exc)post-143-1170573237_thumb.jpg

Andrei (YZ 450F)post-143-1170573279_thumb.jpg

si subsemnatul (RM 250)post-143-1170573327_thumb.jpg

si restul de poze...

post-143-1170573489_thumb.jpg

post-143-1170573519_thumb.jpg

post-143-1170573539_thumb.jpg

post-143-1170573563_thumb.jpg

post-143-1170573577_thumb.jpg

post-143-1170573603_thumb.jpg

post-143-1170573635_thumb.jpg

post-143-1170573673_thumb.jpg

post-143-1170573703_thumb.jpg

post-143-1170573730_thumb.jpg

post-143-1170573752_thumb.jpg

post-143-1170573788_thumb.jpg

post-143-1170573820_thumb.jpg

post-143-1170573844_thumb.jpg

post-143-1170573864_thumb.jpg

post-143-1170573892_thumb.jpg

post-143-1170573918_thumb.jpg

post-143-1170573950_thumb.jpg

post-143-1170573977_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca in spatele acestei iesiri se ascund intrigi, comentarii si alte d-astea....

Ar fi trebuit sa vin si eu dar din diverse motive, mai mult sau mai putin obiective, nu a mai fost loc.

nu-i nimic poate alta data. oricum:bravo"campionii"{atat cei prezenti cat si cei apsenti... se stiu ei}

sunt foarte constient ca in urma acestui topic multi din prietenii mei vor interpreta gresit ce am scris si se vor supara pe mine. eu le-as sugera sa deschida ochii larg si sa vada ce se intampla in jurul lor, ce se intampla cu grupul care in vara era de nedespartit in fiecare we. toti avem o parte de vina ca s-a ajuns unde s-a ajuns.

am ales sa va scriu aici pt ca stiu ca o sa cititi topicul asta mai degraba decat sa va intalniti si sa va spuneti in fata ce ganditi unul despre celalalt. mai lasati-le draqu de orgolii si ambitii personale si hai sa ne dam.

pt cei ce vor sa-mi spuna ceva.... aveti numarul meu.

 

 

 

@CATA M : scuze ce nu m-am limitat doar la felicitari pt iesire dar exista anumite aspecte pe care nu le cunosti(cred). sunt cel putin 10 oameni care sunt vizati de ceea ce am scris mai sus.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... mai lasati-le draqu de orgolii si ambitii personale si hai sa ne dam.

pt cei ce vor sa-mi spuna ceva.... aveti numarul meu.

@CATA M : scuze ce nu m-am limitat doar la felicitari pt iesire dar exista anumite aspecte pe care nu le cunosti(cred). sunt cel putin 10 oameni care sunt vizati de ceea ce am scris mai sus.

pe mine nu m-au intereresat "anumite aspecte" ci faptul ca vroiam sa ies.

numarul meu e in semnatura. cand mai este vreme frumoasa in we, poti sa dai un telefon.

topicul o sa-l tin activ in fiecare we frumos.

bafta :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat prietenii sunt indecisi sau ocupati, pun la bataie un loc pe remorca cu destinatia Buzau sau alte zone interesante. Facem jumi-juma benzina la Dacie. Obligatoriu mobra usoara si cramponata. Plecarea sa fie la ora 9 (poate chiar mai devreme), iar pt. asta ar fi bine ca pregatirile sa fie facute cu o zi inainte(bagaje si mobrele pe remorca). Daca nu am cerut prea multe si sunt amatori, 0722621060 Catalin. Primesc si incepatori :eek: . Cunosc ceva trasee pe la Buzau asa ca avem de-o tura mica.

P.S. nu tin cont de prognozele de pe net :D

here we go again :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa vedem pe aici.... In acest we, adica 10-11.02.... Sarata Montero va excita intr-un fel ? Cica vreo 13 grade.... Incepator....

s-ar putea sa vina si ionut73. daca vine, poti merge cu el ca nu vrea sa bage ceva hard.

eu mai am de lucru la niste urcari :eek:

vorbim vineri sa vedem ce si cum exact...

ce mobra ai?

@revo: lasa un telefon sa te sunam in caz ca ne ratacim :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa vina si ionut73. daca vine, poti merge cu el ca nu vrea sa bage ceva hard.

eu mai am de lucru la niste urcari :eek:

vorbim vineri sa vedem ce si cum exact...

ce mobra ai?

@revo: lasa un telefon sa te sunam in caz ca ne ratacim :cheers:

 

 

Am Husaberg 400 / 96, e doua oara cand ies cu el. Sambata dim ajung acolo si raman pana duminica. Daca ajunge cineva pe acolo astept un buzz. Pot fi contactat la 0722.222.474. Marius

Editat de Jackreloaded07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e un loc liber pe o platforma? :-)

 

in momentul asta suntem 3 cu o platforma de 3 si o masina. S-ar putea insa sa se mai adune si in functie de asta vedem maine ce locuri sunt.

ti-a venit echipamentul?

 

@revo - lasa si tu un nr de tel si te sunam. Insa daca nu te tii nu te asteptam. Fara suparare, e greu sa faci tura si cu moto si cu atv in care sa se distreze si aia si aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in momentul asta suntem 3 cu o platforma de 3 si o masina. S-ar putea insa sa se mai adune si in functie de asta vedem maine ce locuri sunt.

ti-a venit echipamentul?

 

@revo - lasa si tu un nr de tel si te sunam. Insa daca nu te tii nu te asteptam. Fara suparare, e greu sa faci tura si cu moto si cu atv in care sa se distreze si aia si aia

 

Super tura .

Mai multe, poate si poze de la Cata.

Merci pentru motor, trage de rupe (este de vanzare RM 250) , numai pt. cei care au ceva ore de enduro (parerea mea , interzis incepatorilor). :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda. frumos si we-ul asta. neasteptat de cald si de uscat. (asta inseamna ca am "muncit" mai putin de data asta :angry: )

n-am mai avut probleme cu urcarile, poate si unde a fost f. uscat, exceptie facand una care mi s-a parut imposibila :eek: , cel putin pt. mine, la momentul asta :D

avem si filmari :cheers:

Marius aka @herrinstructor68post-143-1171235578_thumb.jpg

restul de poze:

post-143-1171235705_thumb.jpg

post-143-1171235884_thumb.jpg

post-143-1171235969_thumb.jpg

post-143-1171236068_thumb.jpg

post-143-1171236100_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...