Sari la conținut

20 Cm


Avent
 Share

Postări Recomandate

Biciclist, nebiciclist, daca puteai sa-l eviti si n-ai facut-o intri in puscarie. Indiferent daca el nu avea prioritate sau era ilegal pe bicicleta. Avent a stat de vorba cu soferul care era bou si bine a facut. Soferul a stat de vorba cu fetita si bine a facut. Ca data viitoare sa nu mai treaca pe bicicleta cind o da unu in ea si sa facem discutii pe pro-bike ca o fi c-o pati. Sa fie clara repartizarea vinei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut nimic, n-am auzit nimic.

Cand am intrat si eu pe topicul asta, nu am inteles nimic, ca omul si-a editat prima postare si acum face pe prostu' de nu a vazut nimic si nu a auzit nimic. Pentru cei care au venit mai tarziu topicul asta e degeaba. Omule daca ai scris ceva sustine-ti idee pana la capat indiferent de ce spun ceilalti, ca daca nu esti slab.

 

Pana la urma ce s-a intamplat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am intrat si eu pe topicul asta, nu am inteles nimic, ca omul si-a editat prima postare si acum face pe prostu' de nu a vazut nimic si nu a auzit nimic. Pentru cei care au venit mai tarziu topicul asta e degeaba. Omule daca ai scris ceva sustine-ti idee pana la capat indiferent de ce spun ceilalti, ca daca nu esti slab.

 

Pana la urma ce s-a intamplat?

Stai frate ca-ti explic eu ... Domnul Pseudo-sofer Avent ... intra aici si deschide o discutie referitoare la un mic incident vazut de el pe strada (iti povestesc imediat ce zice omul ...) ... da dovada ca este defapt o labuta trista ca habar n-are despre decret sau legile de circulatie ... si din lasitate ca a scris numai bazaconii sterge tot ce a scris !!!!!!!! ... si mai am o mare indoiala daca are carnet !! :ph34r: :( :(

@ avent ... daca tot zici ceva, poarta responsabilitatea spuselor tale !!

Povestioara D-lui avent e cam asa ... cica la o trecere de pietoni o fetita de 9 sau 10 ani .. se avinta intr-o traversare calare pe bicicleta ... soferul care circula pe banda 1 apuca sa opreasca iar alt sofer pe banda 2 trece cu viteza la "20 cm " de biciclista ... Soferul respectiv (cu masina de pe banda 2) ... opreste un pic mai in colo dupa trecere si o i-a de manuta pe fetita si ii explica ce a gresit !! Moment in care intra in scena domnul avent care in apostrofeaza ... etc ... continuarea o vezi mai sus ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aadventistule, esti cam singurul din discutia asta care nu are trecut nimic acolo unde scrie motocicleta sub avatar.....iti doresc un drum cat mai scurt de la ce etaj oi sta tu pana la parter :ph34r: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..mare scofala de posturi, bine ca nu s-a intamplat nimic..

Concluzii de tras sunt atatea cati utilizatori are pro-bike-ul asta

Fetita a avut mare noroc parintii ei sunt mult prea idioti

Soferul a fost un (cuvant urat) la faza asta mai ales cand unu se opreste la trecere si tu nu vezi DE CE ..sa treci si in viteza,oricum a avut si el noroc in idiotenia lui acolo.

Macar a fost un crestin omenos si sa speram ca fetita aia nu va uita data viitoare , n-ai cum sa spui despre un copil ca e participant la trafic indiferent de situatie,la fel si cu animalele.

Legislatia de care tot vorbiti voi nu prea are nici o treaba in general, asta e iti asumi toate responsabilitatile cand ai iesit din casa, asa vad eu lucururile, mai ales cand depasesti viteza legala sari peste prioritati si te apuci de ghidusii... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai de vina sant amandoi dar cea mai mare vina o are soferu care se pare ca nu a auzit de conduita preventiva in mod normal ori ce conducator auto fie el pe camion, masina sau motocicleta la apropierea de o trecere de pietoni este obligat sa reduca viteza pentru evitarea unor eventuale situati neprevazute ,gen pieton in fuga pe bicicleta etc. iar gestu soferului de a-i spune fetitei unde a gresit este de apreciat pentru ca marea majoritate injura cat i-i tine gura si pleaca mai departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...