Sari la conținut

Aproape Accident...mai Mult Tavaleala...


AncaR
 Share

Postări Recomandate

eu pot spune ca m-am facut de ras odata, era cu o zi inainte de o intrunire mare de motoare la timisoara. un motociclist, care nu stia nici romaneste, nici engleza, mi-a facut semn sa opresc, sa-l indrum spre locatia intalnirii. nici acum nu stiu cum am reusit sa fac manevra respectiva, dar apropiindu-ma de el, am scapat motorul ca pe o bicicleta, daca va imaginati, am reusit sa raman in picioare, dar aratam ca unu' care a ajuns degraba la o destinatie si-si arunca BMX-ul pe jos, ca e "micutz" si n-are ce sa pateasca (eu aveam atunci GPZeu de 500, aproape de 200 kg). s-a uitat omul la mine ca la nebuni, ce-o fi inteles, ca asa oprim noi motoarele?? eu am intrat in pamant de rusine, plus ca a inceput s-o dea pe sarbeste (nu mai stiu exact ce limba vorbea, si nici de engleza n-auzise), i-am aratat s-o ia tot drept :baldy: . :banana: for listening

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P noh , Io am mai multe cazaturi asa pe muteste da' cea mai haioasa ar fica .....

 

intr-o zi cu soare frumos si caldura pe masura , dau sa parchez motoreta pe un trotuar. Si eraaa pi coloo la asistentaaa! Valeu Doamne :banana: ! Opresc motoru', sucesc cheia si brachez ghidonul ptr a-l bloca. Buun!

Ma dau jos elegant ca un balerin ca deh, aveam asistenta ... si simt cum incet mi se inmoaie stangul, incepe sa se suceasca si BUF! :ok: Cam asta se intampla cand UITI SA COBORI INTAI CRICUL SI APOI SA DESCALECI ! :baldy: ah ce vremuri... dar mai una ca un sfat; sa vezi pe ce pui piciorul cand te lasi in el la stationare! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita Anca ca este normal ca se mai intample si din astea!Am patit si eu cateva din astea minore!Unul din ele a fost chiar asta vara la cateva zile dupa Pro Biker's Party cand mergeam cu mana bagata in ghips pe la Titan !Vin de pe Grigorescu ,fac drepta la Titan spre Ramnicu Sarat,pe banda 1 era unu cu o Dacie care tocmai acorda prioritate pietonilor angajati pe trecere,eu vin mai larg prin stanga lui f. aproape de linia de tramvai,trec toti pietonii si trec si eu care mergeam f incet(5km/h)!Nu am mers 1 metru ca intru pe linia de tramvai si incepe sa-mi faca roata fata stanga-dreapta de cateva ori si buff!Eu n-am avut nimic doar motoreta a avut un sermnal spart si f putin zgariata!Am fost ajutat de cineva din statie sa ridic motorul ca singur sigur nu puteam avand mana-n ghips.....m-am urcat pe el si am plecat mai departe!Si tocmai fusesem recent la Snagov la Party de 2 ori cu mana asa!Am impresia ca ne-am intalnit la intrare Anca!Eu asa tin minte......Rezervorul tau cred ca nu are nimic serios........si il poate face orice vopsitor!Spor la reparatii ca se face cald curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...