Sari la conținut

My Ex (blade) And My New (v-max)


adrenalin
 Share

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

2 motociclete care au facut istorie :D . Sa o stapanesti cu placere pe cea noua :eek: :cheers: !

Spune-ne mai multe despre amandoua. Suntem multi care am opta pentru unul din modele si parerea ta ne-ar putea ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate motoare sport am "incalecat", cbr 900rr (din '97) mi s-a parut cel mai echilibrat, tolerand cu regularitate multe greseli pe care ai putea sa le faci in momentul in care te lasi cucerit de ea... Pe viraje da senzatia ca merge de una singura, ciclistica ei fiind renumita iar in linie dreapta... ai grija la puncte!!! In concluzie, poate parea paradoxal, dar si un incepator cu capul pe umeri se poate sui pe ea (mie mi s-a parut mai usor de condus decat o sportiva de 600, greutatea ei fiind coborata iar cuplul motorului contribuie cu succes la acest rezultat). Franele sunt reusite, consumul este unul normal iar fiabilitatea este cunoscuta. Despre design, imaginile vorbesc iar gusturile nu se discuta. Mi-a greu sa ii gasesc defecte...

 

Despre v-max, deocamdata sunt in faza in care o descopar. Impune cel putin respect, daca nu chiar frica si are ceea ce am apreciat intotdeauna la o motocicleta: personalitate. A adunat o caruta de ani de legenda si cred ca mai are multe de spus.

Daca nu ar fi fost ea ar fi fost poate o Magna vfc, un alt motor deosebit, din toate punctele de vedere (poate, in viitor va fi si el...).

Voi reveni cu detalii cand voi avea ce sa comentez despre ea. Deocamdata inca o mai visez, desi o am in garaj. :cheers:

Ne vedem la Cluj! Asfalt uscat si fara patrupede (indiferent de marimea lor)! :eek:

post-8867-1171097995_thumb.jpg

post-8867-1171098094_thumb.jpg

post-8867-1171098244_thumb.jpg

post-8867-1171098355_thumb.jpg

post-8867-1171099111_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene da stiu ca ti-a mers bine dupa ce ai patit cei ai patit cu VFR-ul :) ...... ma bucur acuma pt tine ca ai ajuns la V-Max e un motor cu multa personalitate si am vazut un reportaj despre el in care spunea ca V-maxul are cuplul mai mare ca Busa ceea ce o face o super motocicleta. Ma mir ca ai schimbat clasele asa de repede de la vitezane la cruisere(daca V-maxul se poate numi asa :blbl: ) . Iti doresc sa petreci clipe frumoase alaturi de el si de Dia :cheers: . Poate ne vedem la Cluj la intrunire :scratch: . Salutari si toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Impresionant V-maxu...Poate ne mai descrii cate ceva mai incolo pe topicu asta. Io as fi curios cum e...acceleratie frane, curbe...tot.

 

Am vazut de vanzare unu acum cateva luni intr-o revista. L-ai gasit in Craiova?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impresionant V-maxu...Poate ne mai descrii cate ceva mai incolo pe topicu asta. Io as fi curios cum e...acceleratie frane, curbe...tot.

 

Am vazut de vanzare unu acum cateva luni intr-o revista. L-ai gasit in Craiova?

din Bacau l-a luat, si in Bacau a si ramas.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi vorbeau, fara sa se fi suit pe v-max, ca ar fi greoi in viraje. nimic mai fals, dimpotriva, mi se pare "taticul" lor. ceea ce nu imi place la el, insa stiam, e ca intru des in peco, pt ca are rezervorul mic si imi ia minim 7, la cum merg eu... dar nu mai conteaza, pt ca timpul petrecut in peco il recuperez usor :bounce:

 

ca o paranteza, v-max-ul din craiova, din cate cunosc, a fost luat tot din bacau.

post-8867-1173373338_thumb.jpg

post-8867-1173373365_thumb.jpg

post-8867-1173373406_thumb.jpg

post-8867-1173373425_thumb.jpg

post-8867-1173373436_thumb.jpg

post-8867-1173373620_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dorit motor in V cu transmisie pe cardan, si asa mi-am luat.

Nu am avut suficiente fonduri sa ma apropii de un Vmax, dar ramane in continuare un obiectiv in cariera mea motociclistica :crack: Desi nici a mea nu e de lepadat... dar...

Sa-l stapanesti sanatos, imi curg balele de fiecare data cand vad cate un exemplar magnific ca asta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...