Sari la conținut

Un Pic De Ajutor Va Rog!


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

salut everybody!

 

am si eu o rugaminte! vreau sa cumpar un motoras pentru verisorul meu de 13 ani. ceva mai modern, mai frumusel, dar cu pedale! pe care nu are nevoe de acte si permis...

 

deci vreau un motor cu pedale cu o forma si estetic totusi frumos (nu romet sau babeta :D ), si bineinteles calitate buna (sa nu aiba dureri de cap cu reparatul zii si noapte...daca merge la scoala sau undeva sa nu ramane pe drum cu ea).

 

care sunt modelele pe care m-i le puteti recomanda.

 

mersi frumos anticipat la toata lumea :eek:

 

toate cele bune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viziteaza www.scuterul.eu

Un model mai mic ar fi http://www.motowell.com/scooter/index.php?...2=1&color=1 , dar la asta mic nu stiu pretul.

Cred ca este cam mic la 13 ani si legal nu are voie sa circule pe drumurile publice pana la 14, nici chiar cu bicicleta (dupa noul cod rutier). In plus ii tb un atestat ca a facut ceva cursuri de legislatie rutiera (stiu pe cineva care face astfel de cursuri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la 16 ani are dreptul sa conduca mopede cu sau fara pedale.

 

Ai dreptate:

Art. 70. - (1) Pentru a conduce un moped pe drumurile publice, conducatorul acestuia trebuie sa aiba varsta de cel putin 16 ani.

(2) Pentru a conduce o bicicleta pe drumurile publice, conducatorul acesteia trebuie sa aiba varsta de cel putin 14 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...