Sari la conținut

Hop Si Eu...adica...poc Si Eu :d


GoKart
 Share

Postări Recomandate

Mdah....saptamana trecuta..joi...ies la plimbare, ma dau toata ziua (eram in extaz).Pe la 18:00 ma opresc la o cafea si ceva de papa.Eram cu prietena.

Terminam povestile si plecam...ne grabeam putin trebuia sa ajungem la intalnirea saptamanala cu baietii din gasca.

Ne apropiem de intersectie....eu mergeam destul de bine...se face galben....pun frana, pe ultima portiune am slabit frana ca nah...incetinise motorul.Cu toate astea, imi fuge fata (profi ce mai..:cheers:))

 

Probabil am gresit si eu in reactia ce am avut-o....nu mai stiu care a fost dar trebuie ca am gresit ca daca nu greseam, nu ma trezeam pe jos prin intersectie..

 

Mea culpa!

 

Partea importanta e urmatoarea : purtam echipament complet, nu am avut absolut nimic.Sunt sigur ca daca nu purtam costumul, aveam o julitura superba pe soldul drept.

 

Nevasta avea si ea costumul pe ea, dar al ei fara protectii => o vanataie frumoasa la genunchiul stang.

 

Motorul...carenele zgariate pe partea dreapta, deci...daune minore :blbl:

 

Hai sa fie un sezon fain si fara evenimente.:)

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdah....saptamana trecuta..joi...ies la plimbare, ma dau toata ziua (eram in extaz).Pe la 18:00 ma opresc la o cafea si ceva de papa.Eram cu prietena.

Terminam povestile si plecam...ne grabeam putin trebuia sa ajungem la intalnirea saptamanala cu baietii din gasca.

Ne apropiem de intersectie....eu mergeam destul de bine...se face galben....pun frana, pe ultima portiune am slabit frana ca nah...incetinise motorul.Cu toate astea, imi fuge fata (profi ce mai..:cheers:))

 

Probabil am gresit si eu in reactia ce am avut-o....nu mai stiu care a fost dar trebuie ca am gresit ca daca nu greseam, nu ma trezeam pe jos prin intersectie..

 

Mea culpa!

 

Partea importanta e urmatoarea : purtam echipament complet, nu am avut absolut nimic.Sunt sigur ca daca nu purtam costumul, aveam o julitura superba pe soldul drept.

 

Nevasta avea si ea costumul pe ea, dar al ei fara protectii => o vanataie frumoasa la genunchiul stang.

 

Motorul...carenele zgariate pe partea dreapta, deci...daune minore :blbl:

 

Hai sa fie un sezon fain si fara evenimente.:)

 

:scratch:

 

Sa fie cu bafta, bine ca nu ai nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo tie ca ai scapat usor da un lucru sunt curios ai baut cafeaua cu prietena si ai plecat pe motor cu nevasta :blbl: :scratch:

Ce spirit de observatie :) . :cheers:

 

 

Bine ca ai scapat doar cu atata. Un sezon cu cati mai multi km si fara nici un eveniment neplacut. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne apropiem de intersectie....eu mergeam destul de bine...se face galben....pun frana, pe ultima portiune am slabit frana ca nah...incetinise motorul.Cu toate astea, imi fuge fata (profi ce mai..:cheers:))

 

Probabil am gresit si eu in reactia ce am avut-o....nu mai stiu care a fost dar trebuie ca am gresit ca daca nu greseam, nu ma trezeam pe jos prin intersectie..

 

Mea culpa!

Eu nu inteleg :scratch:

Era piatra cubica, era umed, un damp sau ce? ai blocat roata cu frana? ai zis ca incetinisei... te pregateai sa intri in intersectie pe galben sau sa opresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch:) prietena era in ambele cauri dar nu am vrut sa ma repet..

 

Ma pregateam sa intru pe galben dar, cum motorul nu era al meu si e de 400 (pe cand al meu de 600)...nu mai reuseam sa intru deci, frana, cauza...nu stiu sigur...roata nu am simtit sa se blocheze dar cine stie...putea fi si ceva praf pe jos ...nu stiu sigur....gumele erau reci sigur..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:) prietena era in ambele cauri dar nu am vrut sa ma repet..

 

mai, eu tot nu inteleg: cum ai putut sa o iei de nevasta si sa-ti ramana si "prietena" :scratch: credeam ca asa ceva e pur si simplu imposibil...

 

oricum bine ca nu-i nimic grav si sfat: cumpara-i nevestei/prietenei/amantei :blbl: niste genunchiere, sunt ieftine si foarte practice (eu i-am luat si le folosesc si eu cand merg in blugi)

 

batfa ca vine vreme buna!

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, eu tot nu inteleg: cum ai putut sa o iei de nevasta si sa-ti ramana si "prietena" :cheers: credeam ca asa ceva e pur si simplu imposibil...

 

oricum bine ca nu-i nimic grav si sfat: cumpara-i nevestei/prietenei/amantei :) niste genunchiere, sunt ieftine si foarte practice (eu i-am luat si le folosesc si eu cand merg in blugi)

 

batfa ca vine vreme buna!

 

:blbl: Carcotasule :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt incepator si de vre-o saptamana merg in permanenta cu motoru. (la servici si seara mai dau niste ture). Stii cumva cam ce viteza ai avut cand ai inceput sa franezi?

Eu am tot franat cu fata, da cam de la 45-50 km/h pana la oprire, da inca nu am avut nici o problema, si chiar si pe asfalt ud. Ca motoreta eu am fz6 s, si cauciucurile sunt cam uzate, trebuie sa le schimb.

 

Mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt incepator si de vre-o saptamana merg in permanenta cu motoru. (la servici si seara mai dau niste ture). Stii cumva cam ce viteza ai avut cand ai inceput sa franezi?

Eu am tot franat cu fata, da cam de la 45-50 km/h pana la oprire, da inca nu am avut nici o problema, si chiar si pe asfalt ud. Ca motoreta eu am fz6 s, si cauciucurile sunt cam uzate, trebuie sa le schimb.

 

Mersi anticipat.

 

Nici eu nu am avut mai mult.Problema e ca viteza nu este neaparat factorul decisiv.

 

Este posibil sa fi prins praf pe jos, putea sa fie si faptul ca aveam cauciucurile neancalzite.

 

Asa...ca lectie invatata, si o recomandare sincera, atunci cand se poate incepeti franarea cu spatele, apoi aplicati fata...stabilizeaza intr-o oarecare masura motorul.

 

Spatele, chiar daca fuge, exista posibilitatea sa-l controlezi...fata in schimb, daca s-a dus...poc.

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...