Sari la conținut

Primul Motor ,prima Tranta


virgil
 Share

Postări Recomandate

Prin 93 stateam ceva mai bine cu banii.Aveam intr-un buzunar 150 dolari care ma deranjau asa ca am decis sa-i investesc.Simplu ,voi cumpara un aparat foto sau o trusa de scule.Targul Vitan.Unul rezemat de o Jawa,nu stiu care pe care sprijinea.M-am invartit pe langa motor,mi se parea super.L-am luat cu banii din buzunar.Proprietarul decedat,motorul singura avere a sotiei,facea mai mult succesiunea decat motorul.Motocicleta moarta,fara perspective.Trei zile am fost cel mai tare ,Valentino Rossi era mic copil.Am facut rost de o casca rosie de plastic .casca oe care o scuturam zilnic de cei doi pisicuti care au ocupat-o abuziv si nu o paraseau decat dupa ce intorceau captuseala castii pe dos.Toate bune si frumoase pana dadeam casca jos.Privindu-ma in oglinda vedeam un cap de urs panda ,ce nu era acoperit de casca , era negru de ulei.Urmatoarea zi gasesc o geaca din piele prin dulap ,care ma apara doar de praf,si plec la serv sa le arat si colegilor.Toti gramada ca la urs.Unul zice ;ia-ma si pe mine, altul zice ;mergi pe-o roata.Bag ca prostul mana in acceleratia jawei plec si ma ridic.Melodia Ridica-ma la cer nu avea nici o legatura cu ce se intampla.Cel din spate s-a speriat s-a sprijinit in sea si a sarit inapoi.Parca a fost un impuls in plus ,motorul s-a ridicat s- rotit spre inapoi ,eu am aterizat in singura balta din curte cu fata in jos.Toata curtea s-a umplut de chei ,Jawe ,sei ,capace,baterii,,eu nu mai simteam un cot si un picior aia radeau pe infundate nu indrazneau sa se faca vazuti si asta a fost.Am si acum in cotul drept un osicior care nu il aveam ,care se plimba pe sub piele.Alte intamplari nu mai am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose:

 

"Proprietarul decedat,"

 

:rose:

 

Adica a murit cu motorul?

:nono:

nu probabil de boala ,eu am cumparat-o de la pustiul din targ,care o luase de la nevasta aluia.cert este ca de atunci am un os in plus in cot mic dar enervant am tot amanat operatia si a ramas asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...