Sari la conținut

Gilera Dna 125 Cc


full_speed4_u
 Share

Postări Recomandate

Sal,am 16 ani,sunt incepator si vreau sa-mi iau un gilera dna de 125cc si nu prea stiu dak fac alegerea corecta.M-ar interesa durata de viata al acestui model(km),dak are motor in 2 sau 4 tp precum si viteza maxima.Dak mai stiti ceva in plus nu ezitati sa scrieti.

 

P.S:As mai vrea sa stiu la ce bani gasesc unul in stare buna,precum si unde pot gasi piese pt acest model

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are motor in 4t merge 130kmh. motoru tine bine chiar si 30000km dar ai o pozitie de mers nasoala si se strica extrem de repede furca fata. se indoaie pt ca nu e destul de groasa pt acest model. se mai buleste turometru si carenele sunt greu de gasit in caz ca il insiri. in rest e cool.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As mai adauga faptul ca are jantele casabile,mult mai slabe ca la modelul de 50cc,iar la o groapa mai mare luata cu ceva viteza (nu foarte mare) risti sa ti se sparga janta (am 3 prieteni cu dna125 care au schimbat cel putin 1 data janta pe fata...)

 

in rest e buna,spatiu de depozitare bun (in comparatie cu un motor) , autonomie bunicica si fiind un 4t este destul de fiabila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As mai adauga faptul ca are jantele casabile,mult mai slabe ca la modelul de 50cc,iar la o groapa mai mare luata cu ceva viteza (nu foarte mare) risti sa ti se sparga janta (am 3 prieteni cu dna125 care au schimbat cel putin 1 data janta pe fata...)

 

in rest e buna,spatiu de depozitare bun (in comparatie cu un motor) , autonomie bunicica si fiind un 4t este destul de fiabila...

 

am si eu o gilera DNA 180 si am intrat cu ia intr-o masina care a intrat pe bulevard fara sa se asigure am intrat in ia cu 30-40 km si sa indoit furca sa facut praf si sa spart tot bordu cu fac cu turometru cu kilometraj tot tot tot pana si contactu mar interesa piese de schimb unde gasesc bordu cu far cu tot si o furca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este, pozitia de mers este nasoala :drink: ; eu am dna si acuma regret ca nu mi am luat un scuter "normal" :) :bounce:

 

Iti dau eu SpeedFight2...facem cumva sa le skimbam...dak vrei ma gasesti la id de mess: yocorni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...