Sari la conținut

Problema La Minsk


rideordye
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Sa va explic cum sta treaba:

Am cazut cu Minskul incercand sa fac pe enduristul, acum mi-e mila de el, eu n-am nimic (fizic).

Deocamdata nu prea ma pricep la motoare asa ca o sa va explic cum pot.

Dupa cazatura....cand accelerez si ajung la jumatatea cursei (parca) nu mai trage si se tureaza la maxim.

Daca reduc acceleratia revine la normal, adica se simte ca trage.

Presupun ca ceva nu e la locul lui dar poate o fi si o chestie de uzura. :crack:

Urmeaza sa ma duc la cineva care se pricepe la motoare si sa-l desfac dar as vrea intai o parere din partea voastra ca sa stiu exact la ce sa ma uit si ce sa-i spun omului.

Multumesc!

post-14528-1173802710_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-vezi sa nu fi sarit camasa de la ambreiaj din locasul ei;

-sa nu se fi indoit ceva maneta sau suportul manetei;...astea parca sunt de aluminiu...

-sa aiba joc putin maneta de ambreiaj,sanu fie strins zbirul;

-sa fie reglat bine jocul la zbir din partea dreapa a motorului ..unde intra zbiru un motor,putin mai jos se vede un surubel mai jos ...de acolo se regleza jocul...melcu' ala de acolo.

-sau sa nu fi sarit v'un arc de la ambreiaj,de la placa ce preseaza ...la minsk alea pur si simplu se agata de placa aia asa zisa de presiune...

sau poate nu ai "tras" tu asa de tare de ea pina acum si abia acu ai observat cu ea pe coclauri...pot fi doar uzate placutele...

zic si io acum ...numai tu poti verifica..

asa ca spor la treba! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! intreb asa din curiozitate : ce implica chestia asta?!

daca patineaza ambreiajul ce trebuie schimbat? e greu? pe la ce suma te duce?

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-vezi sa nu fi sarit camasa de la ambreiaj din locasul ei;

-sa nu se fi indoit ceva maneta sau suportul manetei;...astea parca sunt de aluminiu...

-sa aiba joc putin maneta de ambreiaj,sanu fie strins zbirul;

-sa fie reglat bine jocul la zbir din partea dreapa a motorului ..unde intra zbiru un motor,putin mai jos se vede un surubel mai jos ...de acolo se regleza jocul...melcu' ala de acolo.

-sau sa nu fi sarit v'un arc de la ambreiaj,de la placa ce preseaza ...la minsk alea pur si simplu se agata de placa aia asa zisa de presiune...

sau poate nu ai "tras" tu asa de tare de ea pina acum si abia acu ai observat cu ea pe coclauri...pot fi doar uzate placutele...

zic si io acum ...numai tu poti verifica..

asa ca spor la treba! :wave:

 

Multumesc pentru ajutor!

Numai bine! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...