Sari la conținut

Bucuresti - Bruxelles - Bucuresti In 5 Zile


ray
 Share

Postări Recomandate

Foarte tere, Ray - felicitari, ai reusit :baldy:

 

Sa mergeti sanatosi si la alte drumuri prin europa ca-i fascinant (stiam ca are sa-ti placa)!

 

Hai ca vine sezonul si ne vedem pe strazi la ture, bafta :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taxa vamala cat a fost ?

e aceeasi la toate motocicletele ? de unde pot sa fac rost de o lista de taxe ?

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1109952

astea nu vi se par la fel ? as putea scoate diferenta de 1000 daca m-as duce personal acolo ?

1000E in nici un caz n-o sa-i scoti pe toti..pune la calcul 100E avion+200E taxe acolo + benzina la intoarcere + cazare (depinde cat de rezistent esti k poti merge multi km) + alte keltuieli...eu unul sunt hotarat,cum am luat permisul si m-am hotarat pe un motor....apelez la o firma care pt 750E ti-l aduce in bucuresti si in astia 750E iti verifica cutia de viteze acolo + motor dak sunt in mintile lui....eu nu ma pricep f bine si prefer mai bine sa se uite cineva care se pricepe decat sa-l iau si sa-mi pice pe drum :baldy: acum...fiecare face cum face cum crede ca e mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca te-ai intors bine sanatos si ai impartasit si altora experienta ta. :baldy: . numai eu si monik stim cat ne-am stresat sa-ti gasim hostelurile alea. acu mai ramane sa-si ia si ea carnetu si sa mergem cu totii la plimbare :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Ray. Ai facut-o si pe asta.

Acum asteptam cit mai multe plimbari prin tara si prin imprejurimi. Poate o Bulgarie sau Moldova de 1 Mai?

 

Vii miercuri la ARC?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin..vorbim acolo :baldy:

 

 

Mi-am facut calculele pentru toata excursia.. pot sa zic ca am iesit destul de bine

deci..

 

Drumul dus: 70 (avion) + 63 (trenuri, autobuz aeroport-gara).

Asigurare si numere provizorii: 210 eur (se face doar in Bruxelles, am avut noroc ca tipul de la care am luat motorul m-a dus si m-a adus de acolo pe banii si timpul lui).

Drumul de intoarcere: ~150 eur benzina si vignete

Cazare 4 nopti: 120 eur

Mancare: cam 20-30 eur

 

Deci per total am cheltuit cam 650 eur cu acest drum; puteam da 400 sau 500 euri unuia care aduce motoare, dar nu mai aveam parte de o astfel de calatorie de vis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa aventura,dar si riscanta de unul singur.Considera ca ai avut noroc.Ai avut si suport moral si informational acasa :kick: .Sa te vad cum aratai daca veneai atata drum cu un supersport! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca il comandam de la o firma specializata ma costa 500-600 eur (transport + comision).

 

 

bravo.

super tare si povestea!!

cand mai faci acte din astea mai anunta si pe altii :kick: :lol: ca te asigur ca mai sunt amatori!!

sa le stapaniti sanatosi si tineti-o tot asa!!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...