Sari la conținut

Accident Grav Focsani-centura 19.03.07


cobo
 Share

Postări Recomandate

Ma sunat un prieten acum si mi-a zis ca un tip din Ramnicu Sarat a avut un accident grav pe centura la Focsani.

Tipul avea un CBR 600 F4 rosu cu negru.

 

Nu stiu cauza accidentului dar cate am inteles motociclistul este grav.

 

Sper sa nu fie cu RIP......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astăzi am avut de făcut un drum cu maÂşina până la Bârlad. Pe la ora 12:30 - 13:00, eram pe centura FocÂşaniului, unde tocmai avusese loc un accident cu o motocicletă. Era acolo o maÂşină de poliție Âşi multă lume adunată. Am vrut să opresc, dar nu m-a lăsat polițistul Âşi nici nu prea aveam loc să opresc maÂşina.

Din ce am apucat să văd, era o motocicletă Suzuki sau Honda, de culoare alb Âşi albastru, aruncata pe un maldăr de gunoi si moloz, la vreo 15-20 ( poate mai puțin ) de metri de carosabil, pe câmp, iar casca era aÂşezată lângă motocicletă.

în zona aia, era o curbă, dar destul de lină Âşi nicidecum periculoasă. Nu îmi pot imagina cum a ajuns motocicleta aia tocmai acolo pe grămezile alea de moloz.

 

Îmi pare rău că nu am reuÂşit sa aflu detalii Âşi sa fac vreo câteva poze, dar repet, nu am avut voie sa opresc pentru că deja era busculadă pe acolo Âşi circulația era aproape blocată.

 

Poate Âştie cineva amănunte despre cum a fost posibil aÂşa ceva Âşi să sperăm ca motociclistul nu este foarte grav.

 

Să auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi pare rău că nu am reuÂşit sa aflu detalii Âşi sa fac vreo câteva poze, dar repet, nu am avut voie sa opresc pentru că deja era busculadă pe acolo Âşi circulația era aproape blocată.

Poate Âştie cineva amănunte despre cum a fost posibil aÂşa ceva Âşi să sperăm ca motociclistul nu este foarte grav.

Să auzim de bine !

Pe motociclist îl cheamă Voinea, 25 de ani, din Râmnicu Sărat. La ora actuală (19 Martie 07 ora 22.00) este în secția de Terapie Intensivă cu fracturi la ambele picioare. Stare generală bună. Teoretic. În secția de Terapie se poate întâmpla orice. Mâine trec pe la el să văd cu ce-l putem ajuta. Amănunte nu Âştiu despre producerea accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica.... asteptam detalii

Azi dimineață a fost trimis la BucureÂşti la o clinică de ortopedie. Nu Âştiu exact unde. Sper să mai poată pune piciorul pe pământ. Că de condus motocicleta n-aÂş mai crede. Era făcut praf piciorul stâng. Articulație gambă plus tendoane.

Mare atenție la viteză.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ilarie Mulțumim pentru amănunte si pentru că ne-ai dat o veste cât de cât bună despre starea lui Voinea.

Te rog, dacă poți, după ce iÂşi mai revine, să ne spui cum s-a întâmplat de a ajuns tocmai acolo, afară din carosabil, pentru că nu imi pot explica. ÂŞoseaua aia este destul de lată, curba nu era deloc periculoasă ....

 

Îi dorim sănătate maximă prietenului tău !

 

Să auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...