Sari la conținut

Honda Xl 350


Postări Recomandate

Chestia nasoala e ca gume pe 17 de motocross se gasesc cam greu. Am contactat pe majoritatea ce mi-au fost recomandati dar"aducem la comanda" sau "avem pe stoc dar trimitem numai prin Cargus(care e aproape juma' pretul gumei)" si la teren mai mult de 2 luni nu te tine o guma ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia nasoala e ca gume pe 17 de motocross se gasesc cam greu. Am contactat pe majoritatea ce mi-au fost recomandati dar"aducem la comanda" sau "avem pe stoc dar trimitem numai prin Cargus(care e aproape juma' pretul gumei)" si la teren mai mult de 2 luni nu te tine o guma ...

eu am sunat in sibiu la "sigemo" si in doua zile au audus ei cu misina lor la tg-mures :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot mitas sunt ? nu stiti alte firme care face de cross pe 17` cu alt profil ? ca astea de la mitas sunt de cacao  :baubau: , pe iarba nu ai deloc stabilitate ..

sint mitas si n-am probleme nici pe iarba :baldy:

p.s. ce presiune ai in roata ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce presiune am, am umflat cu compresoru si nu am avut dala de masurat :baldy: oricum nu e nici moale si nici tare.

 

poate la tine nu patineaza din cauza motorului, nust cata forta are un 350 asa ca sa nu vb aiurea.... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca si eu am probleme pe iarba.Si eu mi-am luat guma noua(Mitas) deci nu se pune problema de crampoane.Doar ca ii spune Stonemaster sau ceva asemanator deci cred ca e anume pentru teren stancos...Poate ca si aia conteaza :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fim seriosi, cauciuc de iarba nu exista, dar cea mai buna aderenta o are cel de noroi/pamant.e normal sa nu ai aderenta cu crampoane mari pe o suprafata alunecoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.... sunt mari si patrate crampoanele :baubau:

da nust de unde sa imi iau alt profil pe 17` ( daca se face al profil ), mitas nu face decat asa cu am (de piatra) si de strada .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu intr-un timp ma gandeam sa-mi schimb geanta...sa-mi pun pe 18. Dar am renuntat repede la idee ca nu mi-a iesit nicicum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe un XT are tipul un 'Mefo' cu crampoanele lunguiete,de-a latul cauciucului,ala cred ca e de namol,dar e adus din Germania si a fost vreo 70 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...