Sari la conținut

Sisteme Turbo


Claw
 Share

Postări Recomandate

Salut... stie careva de vre-un motor la noi cu sistem turbo, sau supercharger are careva sau a mers cu asa ceva (cum se comporta)? Intrebarea mea este cat de pretabil este pentru motoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit de un kawa de 750 care a avut turbo dar a fost schimbat motorul

 

nu prea se preteaza ...

ca nu degeaba a fort abandonat ... faza ca sistemul ala turbo e destul de mare si ... nu aduce un castig de putere suficient incat sa merite

 

daca te intereseaza cursele de drag ... atunci e cu totul alta poveste ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca randament din ce am citit este destul de bine adica o crestere de 30-40% a performantelor adica dintr-un motor de 100-110 cai urca poate pana la 180. Problema se pare ca ar fi intarzierea, lag-ul cu care raspunde, presiunea in sistem fiind data de evacuare dureaza ceva pana aceasta creste. Dar am vazut tot felu de firme care se lauda cu supape care mentin presiunea. A vazut cineva pe strada asa ceva? De sisteme NOS nu indaznesc sa intreb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sectiunea Videos da-i 'browse video',Bikes,si vezi acolo niste filmulete cu o Hayabusa,un GSX 600...mai multe, toate modificate cu turbo-compresor.Ce fac aia...INCREDIBIL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu Busa aia modificata Street fighter e dementiala (sper ca vorbim de acelasi lucru)..... Tipul are big cohones de merge asa pe autostrada. La 280 sau cat avea ala de-l filma si tu sa treci pe langa el pe o roata....... :baubau: e ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claw, Hayabusa aia are numai 500 C.P. !!!!!!!!!

 

 

Daca numai ala l-ai downloadat mai uite-te si la restul...merita,te asigur eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vezi un GSX:

 

A-1-a pe o roata,a-2-a pe o roata,a-3-a pe o roata si schimbat intr-a-4-a tot pe o roata,a-5-a pe o roata si la a-6-a urca kilometrajul ca turometrul...Si toate numai din gas(si turbo) :baubau: INSANE :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da 500 DE CAI..... intrebarea e cam cati din astia chiar ajung pana la roata.... cine stie unde sant masurati. Ma intreb oare tipul mai traieste .... ca la cum mergea ...... :baubau:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...