Sari la conținut

Istambul 2007 - Mergeti Careva Pe Doua Roti?


Tik
 Share

Postări Recomandate

N-am fost niciodata in Turcia, nici nu prea am timp in perioada aia dar ma bate gandul. Ar mai fi intrebari pentru cei care au mai fost:

- se gasesc bilete la fata locului, cam cat costa ?

- cazare se gaseste, cat costa ?

- daca ati mai merge odata, cam care ar fi programul optim al excursiei ?

- mai bine cu alt mijloc de transport ca sa n-ai grija motorului ?

- mai bine la televizor, pastrand resursele pentru alta locatie din Europa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost ai mei anu trecut cu masina....e cam HAOS in trafic, nu se respecta nici o regula, la semafoare treci cu frica....

 

Pe de alta parte nici de la televizor nu e bine..poate o excursie organizata? si inchiriezi pe acolo un scuterila ceva..ca sa nu te doara capu :baldy:

 

 

eu ma gandesc la Serbia -Croatia-Muntenegru in vara...pastram legatura, o sa postez can o sa am toate detaliile si o sa fiu sigur de concediu :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandesc la Serbia -Croatia-Muntenegru in vara...pastram legatura, o sa postez can o sa am toate detaliile si o sa fiu sigur de concediu :baldy:

 

 

Asta ma tenteaza si pe mine dar... a fim mai multi.. Pune de un topic, pana in iunie, iulie ne decidem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa faci in serbia?

In croatia e fain si poate si muntenegru....In croatia am fost de 4 ori pana acum si anu asta m-am decis sa ma duc cu motorul, asa ca si io ma inscriu acolo ...

 

 

Turcia.... nu m-a tentat pana acum nicodata dar nu-i asa de grav precum se aude. Am avut niste prieteni acolo si ei mi-au zis ca e ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost ai mei anu trecut cu masina....e cam HAOS in trafic, nu se respecta nici o regula, la semafoare treci cu frica....

 

Pe de alta parte nici de la televizor nu e bine..poate o excursie organizata? si inchiriezi pe acolo un scuterila ceva..ca sa nu te doara capu :crack:

eu ma gandesc la Serbia -Croatia-Muntenegru in vara...pastram legatura, o sa postez can o sa am toate detaliile si o sa fiu sigur de concediu :kick:

 

 

In Turcia eu merg in fiecare toamna - octombrie - de 3 ani , la un festival international de parapanta, si pot sa iti spun ca este neasteptat de bine!, nu se circula haotic - e ca la noi :P - asa ca santem cu rodajul facut!.

Pana acum am fost cu masina si e chiar OK! , drumurile sant mai bune decat la noi - cam ca in Ungaria...- iar turcaletii sant foarte ospitalieri si prietenosi ( cred ca romanii ar avea mult de invatat de la ei ...) , iar ca peisaje e special - ar merita o mica vacanta ...! :lol: ...cine stie , poate legam ceva! - ( daca sante-ti interesati poate facem o echipa mai mare si...) , dar trebuie evitate lunile de canicula!! . Daca nu ne strancem de o excursie sezonul asta , s-ar putea sa incerc eu un traseu in octombrie la festival ( sant cca. 1500km! ) si o sa va povestesc ....

 

Pe de alta parte , ca idee de excursie m-am gandit la un traseu prin Croatia, nordul Italiei - prin Alpi , pe la lacuri - , Elvetia, Austria si inapoi acasa , traseu in principal pe drumuri nationale - asa vezi tarile pe unde treci, localitati/ peisaje..., serpentine :lol: din plin , .... ar fi o super excursie 7 -10 zile , fara costuri exorbitante , .... si daca am face o trupa vesela mai maricica ar fi chiar un eveniment !! Ei ce parere aveti?? Mai e ceva timp de pregatiri si de organizat... Hai sa vedem de ce putem fi in stare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine cu avionul...poate ajung si eu prin toamna cu sefu dupa marfa :crack: am inteles ca nu e f scump...la 50 euro pe noapte/hotel 4 stele/mic dejun inclus...

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...