Sari la conținut

Probleme - Pastile Gs 500


Postări Recomandate

am un gs 500.de vanzare.fara acte.din germania.ieftin.600euroi.merge super

 

bravo, felicitari, noi inca le reparam pe la noastre

 

cristian 78 e o operatie grea aia cu inlocuitul?

eu trebuie sa schimb bujii, filtre..etc, as face si ce ai facut tu

aia de la reprezentanta vor sa imi ia 1 milion pentru gresat, am intrebat la smaeb :duel:

si imi greseaza si scaritele :ok:

de aia nu merge gs-ul..ca ii scartie scaritele... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEWS: Am facut 100 km in weekend si nu am auzit acel sunet. Azi de dimineatza am auzit foarte foarte slab acel sunet. Deci , mai mult ca sigur acel sunet provine de la jocul axial al axelor cu came.

Din nefericire in manualul (manualele) de reparatie nu se spune nimic de acel joc , cu toate ca exista piese de schimb pentru a prelua acel joc.Trebuie sa exista un joc minim (pentru a evita griparea) dar nu stim cat trebuie sa fie acel joc.

Eu am lasat joc aproximativ 0.03mm tocmai pentru a evita griparea axelor in momentul in care creste temperatura.

 

Operatia nu este foarte complicata, dar are un oarecare grad de risc. Eu am facut chestia asta de multe ori si imi ia cam 3 ore daca totul merge bine. Nu necesita atelier - eu am facut asta in fatza blocului.

Ash putea sa repar si la altul , dar imi este mare teama de suruburile care nu vor sa se desfaca. Cred ca cel mai bine , ca sa ajut si pe altii, ar fi sa ajut/asist "lucrarea" si omul sa isi desfaca singur motorul.

 

Eu ma declar multumit de cum functioneaza motorul acum. Astept cu nerabdare sa ma intalnesc cu alti gs-isti sa comparam....

 

In rest numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...