Sari la conținut

ZX-6R Vs CBR600RR Vs R6


ands
 Share

Pe care dintre urmatoarele modele l-ati recomanda unui incepator cu capul pe umeri?  

173 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D aaaa, yamaha yvps350 cumva? :D :P ai zahei cum iti permiti sa contrazici biblioteca ambulanta paulenco? pai bine ma izi tu traiesti din amintiri? , adik la ce ai langa tine....doar asta iti ramane :baldy:

io zic ca toti care vorbesc din reviste sa paraseasca acest topic :D baiatu vrea pareri reale nu wc-racing :D

 

 

ontopic: ands, tu spre care bati? :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind si eu incepator am optat pentru un motor tot de 600 adica un monster de 600

care pararea mea e chiar ok pentrtu inceput.....de altfel orcare motor din cele 4 pe care le-ai amintit cred ca sunt prea "tari" pentru un incepator......

 

deci try something else....................

 

numa bine si nu abuza de ceva prea puternic numa pentru "3.14ZDE"

 

SCUZE LIMBAJUL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iti recomnad  cbr 600 rr,un motor polivalent.;strada si circuit.

la polul opus kawa zx6r,care este un pur sânge  numai pt circuit.dificil de condus in oras.

vio are dreptate.....zx6r este incomod ptr plimbari lungi dar iti ofera alte placeri :D

 

si daca ii pui un POWER COMMANDER :baubau: :baldy: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am votat zx6 e marfa rau si rea

o sa te plictisesti prea repede de astea aprilia rs125/250 etc ...Sunt niste frectii care isi merita banii si te multumesc daca nu vrei sa dai mult pe o motoreta misto

Ai spus ca ai capul pe umeri,eu o iau de buna si iti spun ia-ti zx6 motive?uite:

honda are toata lumea

r6 e motoreta de femeie cu formele alea bombate

e mai tare decat gsxr 600 (cu toate ca imi place mult la forma gixxerul si suzuki e o marca foarte misto pt mine)

PAREREA MEA, NO OFFENCE !

:D :D :baldy:

Inca o data se vede cum criteriul de alegere a ciumegilor ce se vor bikeri, e doar estetic... ,,E tare ptr. c-arata bine..."

Ce-i in tara asta Doamne... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duke, nu-mi spune ca un incepator o sa simta diferentele intre cele patru modele discutate! Hai sa fim seriosi! Cred ca in cele din urma criteriile pot fi si de genul aspect/pret/servisare.

Eu cred ca cine incepe cu clasa supersport poate alege si dupa criteriul aspect fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D  :D  :D

Inca o data se vede cum criteriul de alegere a ciumegilor ce se vor bikeri, e doar estetic...  ,,E tare ptr. c-arata bine..."

Ce-i in tara asta Doamne... :baubau:

:P hai centaure sa te vad pe tine ce sfat ii dai.

auzi....de ce nu ti-ai tatuat hayabusa aia necarenata de 500hp??

arata naspa no?sau pe vremea aia gixeru era la moda :D

am impresia ca esti cel mai bun motociclist de pe aici sau ma iubesti tu intr-un mod deosebit pe mine de-mi devorezi posturile mereu.

cand am vorbit de gixxer am spus ca e supermarfa si arata la fel de bine ca zx6 ,da?dar avand in vedere performantele normal ca e mai marfa zx6.

Stai jos,invata limba si literatura romana si pe urma posteaza.

sau mai citeste ODATA :P :baldy: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici in ultimul timp nu vad decat :

 

BANG BANG 2 SHOTS IN THE HEAD :baldy: :D :D :P

 

PARCA AR FI O TELENOVELA...................................

NU MAI GASESTI UN LOC DE DISCUTIIE FARA SCANDAL.........

NICE ANYWAY :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa eventuale opinii avizate. Care este mai iertatoare, care e mai usoara de condus, bla bla...

 

Mie-mi place cbr-ul la nebunie...

Poti sa ti-o iei pe oricare frate !! Toate sint perfecte pt un incepator !! bracaj "mare", pozitie "comoda", motoare "prietnoase", nu necesita experienta anterioara !! ... dar nu uita sa-ti iei si un cosciug !!

Bafta !! You can be lucky !!

 

Pt cei 7 de pina acum care au votat Kawa ... in afara de Cox, sint curios citi dintre ei s-au urcat pe motoreta aia !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic ca toti care vorbesc din reviste sa paraseasca acest topic  :D baiatu vrea pareri reale nu wc-racing  :D

 

 

ontopic: ands, tu spre care bati? :baubau:

 

Ai dreptate. Tocmai d-asta am pus intrebarea aici. Altfel citeam in reviste si pe Internet.

 

Eu bat spre CBR. E desigur o optiune subiectiva, bazata doar pe aspect.

E misto motoreta ta; bafta la vanzare daca chiar vrei s-o dai si nu faceai doar caterinca. Eu m-am orientat spre lizing :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ti-o iei pe oricare frate !! Toate sint perfecte pt un incepator !! bracaj "mare", pozitie "comoda", motoare "prietnoase", nu necesita experienta anterioara !! ... dar nu uita sa-ti iei si un cosciug !!

  Bafta !! You can be lucky !!

 

  Pt cei 7 de pina acum care au votat Kawa ... in afara de Cox, sint curios citi dintre ei s-au urcat pe motoreta aia !!

Dupa spusele voastre ar trebui sa nu se mai fabrice motorete puternice.

Pai io m-am dat cu toate motoretele de mai sus. Absolut toate. Diferenta intre ele e intr-adevar insesizabila ptr. un incepator. Un incepator mai umblat un pic, asa ca mine, o sa isi dea seama de diferente la acceleratie (unele sunt mai brutale, altele mai prietenoase), la manevrabilitate (unele sunt f. usor de manevrat la viteze mici, altele doar usor de manevrat) etc.

 

Ca sa nu mai zic ca dupa ce ma dau jos dupa 1000RR restul motoretelor mi se par stricate, ca sa nu zic moarte.

 

Acuma imi dau seama ca nu mi-au livrat 1000RR-ul cu cosciug. Dar nici nu vroiam. Stii de ce? Cand o sa mor o sa ma arda :baubau:

 

PS: Oare ma intreb tu care zici de cosciug ai mers pe vreuna din motoretele de mai sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iti recomnad  cbr 600 rr,un motor polivalent.;strada si circuit.

la polul opus kawa zx6r,care este un pur sânge  numai pt circuit.dificil de condus in oras.

 

Din ce-am citit pe aici, cam asa mi-am facut si eu calculele :baldy:

Mersi pt. opinie :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai gandit la un sh mai intai ca sa o killeresti si sa inveti si apoi sa-ti iei una noua care intr-adevar sa te unga la suflet... :baldy:

 

@makalu... multi au inceput pe motoare mari si nu au nici pe draq, dar cati stiu sa mearga cu ele bai tati ???? sa mearga ba nu sa se tina pe ele de la univ la romana... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ti-o iei pe oricare frate !! Toate sint perfecte pt un incepator !! bracaj "mare", pozitie "comoda", motoare "prietnoase", nu necesita experienta anterioara !! ... dar nu uita sa-ti iei si un cosciug !!

  Bafta !! You can be lucky !!

 

  Pt cei 7 de pina acum care au votat Kawa ... in afara de Cox, sint curios citi dintre ei s-au urcat pe motoreta aia !!

EU !!! :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baubau: :baldy: din punct de vedere areodinamic GSX-600-R din 2004 e cel mai tare

si e chiar foarte frumoasa

cel putin e preferata mea si eu unul iti recomand gsx-ul

dar e alegerea ta pana la urma

post-6-1089785981_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...