Sari la conținut

Plecare La Mare - Weekend Pe Plaja La 2 Mai-vama


radupop
 Share

Postări Recomandate

Astept amatori pentru o plecare la mare incepand de Joi (8 Iulie) - La 2 mai - Vama Veche.

Plecarea Joi pe la 15.30, intoarcerea Duminica dupa-amiaza.

:baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sfauiesc sa o luati pe drumul cu Slobozia. Pe varianta cu Cernavoda e groaznic! In afara autostrazii astea noi cred ca e cel mai valurit drum din toata tara. Sunt portiuni lungi pe care nu poti trece de 100 ca sare motoreta ca toti dracii. Vechea autostrada e intr-o stare jalnica, simti ca iti strici agregatul pe drumul asta. Totusi, daca tot va incumetati pe drumul asta aveti mare grija la urmatorul sat de dupa Lehliu Gara (la iesirea de pe autostrada) este o curba de 90 grade extrem de valurita. Eu am fost pe acolo acum 2 nopti, nu aveam viteza prea mare pentru o asemenea curba dar cine se astepta sa fie chiar in asa hal de stricata?!?! Am inclinat frumos motoreta in curba, vad ca ma apropii de ditamai valul de asfalt, incerc sa o iau pe contrasens si acolo ce sa vad .. .3 valuri. Am tras o injuratura, am strans din dinti si din fund si am reusit cumva sa trec pe la marginea valurilor. Foarte urata senzatia cand nu mai stii ce sa faci si speri ca motocicleta sa te salveze si sa ramana cu rotile pe asfalt. In orice caz, pentru cativa KM in minus nu merita sa mergi pe acolo.

 

PS: M-am cazat intr-o pensiune super beton la 2 Mai, daca vreti va dau nr de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va sfauiesc sa o luati pe drumul cu Slobozia. Pe varianta cu Cernavoda e groaznic! In afara autostrazii astea noi cred ca e cel mai valurit drum din toata tara. Sunt portiuni lungi pe care nu poti trece de 100 ca sare motoreta ca toti dracii. Vechea autostrada e intr-o stare jalnica, simti ca iti strici agregatul pe drumul asta. Totusi, daca tot va incumetati pe drumul asta aveti mare grija la urmatorul sat de dupa Lehliu Gara (la iesirea de pe autostrada) este o curba de 90 grade extrem de valurita. Eu am fost pe acolo acum 2 nopti, nu aveam viteza prea mare pentru o asemenea curba dar cine se astepta sa fie chiar in asa hal de stricata?!?! Am inclinat frumos motoreta in curba, vad ca ma apropii de ditamai valul de asfalt, incerc sa o iau pe contrasens si acolo ce sa vad .. .3 valuri. Am tras o injuratura, am strans din dinti si din fund si am reusit cumva sa trec pe la marginea valurilor. Foarte urata senzatia cand nu mai stii ce sa faci si speri ca motocicleta sa te salveze si sa ramana cu rotile pe asfalt. In orice caz, pentru cativa KM in minus nu merita sa mergi pe acolo.

 

PS: M-am cazat intr-o pensiune super beton la 2 Mai, daca vreti va dau nr de telefon.

Baga info despre pensiune: telefon, adresa (sau locatie) si niste preturi...

Multam fain :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mini Hotel "Casa Dogarilor"

Proprietar: Gheorghe Dogaru

Adresa: Loc. 2 Mai, Str Islax nr. 328 (la iesirea dinspre vama penultima strada pe dreapta)

Telefon: 0722531599; 0723815029; 0241743651

 

Camera cu baie: 600

Camera fara toaleta (toaleta pe palier, cu dus, curata), 2 paturi - 400

 

 

Terasa la etaj, racoroasa, terasa in curte la umbra pomilor, servire excelenta

Cea mai tare omleta care am mancat-o in ultimii ani: 20.000

 

 

Minusuri - Nu vand tigari :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg la mare.La fix ai venit cu postu' asta ca eu chiar ma intrebam cu cine sa merg.Da eu as vrea sa plecam dimineata sa nu ne prinda caldura pe drum sau eventual mai pe seara da pana la urma e bine si asa la 15.30.Da sa sti ca eu sunt cu o comunista si mai mult de 80-90 nu merg decat pe portiuni da nu continu ca nu ma grabesc.Daca e zi si tu unde ne intalnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg la mare.La fix ai venit cu postu' asta ca eu chiar ma intrebam cu cine sa merg.Da eu as vrea sa plecam dimineata sa nu ne prinda caldura pe drum sau eventual mai pe seara da pana la urma e bine si asa la 15.30.Da sa sti ca eu sunt cu o comunista si mai mult de 80-90 nu merg decat pe portiuni da nu continu ca nu ma grabesc.Daca e zi si tu unde ne intalnim.

Ce comunista ai ? E in stare buna de functionare ? Fara suparare, eu merg destul de repede (160-180) iar daca e sa merg incet, macar sa nu stau sa facem seturi motor prin santuri la Lehliu... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un ij planeta 5 instare foarte buna adica nu m-a suparat pana acum da

la viteza cu care mergi tu io nu ajung nici daca o pun pe trailer.Nu cred ca am probleme de genul sa fac seturi in santuri la Lehliu ca tocmai de asta nu vreau sa merg tare.Daca te grabesti asa tare si nu vrei sa mergi mai batrineste imi pare rau da nu pot sa te incurc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mini Hotel "Casa Dogarilor"

Proprietar: Gheorghe Dogaru

In urma cu 5-6 ani stateam numai la Dogari. Pe vremea aia nu era asa dezvoltata treaba, dar tot erau una din cele mai bune solutii. Ardeleni seriosi (parca de prin Bistrita), faceau treaba buna. Pe atunci gatea mama "dogaritei", si gatea bestial. Sper ca intre timp nu si-au tras "bucatar de la nus't ce restaurant de lux", ca astia strica toata treaba. In orice caz, recomandare pozitiva pentru Casa Dogarilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un ij planeta 5 instare foarte buna adica nu m-a suparat pana acum da

la viteza cu care mergi tu io nu ajung nici daca o pun pe trailer.Nu cred ca am probleme de genul sa fac seturi in santuri la Lehliu ca tocmai de asta nu vreau sa merg tare.Daca te grabesti asa tare si nu vrei sa mergi mai batrineste imi pare rau da nu pot sa te incurc.

Nu ma grabesc...de-aia te si intrebam. Vorbim miercuri ca sa aranjam detaliile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miercuri nu pot sa vin ca ma duc pe la munte maine dimineata la 0ra 8 da lasa-mi un numar de tel si te sun joi cand ma intorc sau lasa-mi aici detaliile sau suna-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...