Sari la conținut

Review - Gp1, Jetforce, Sr


phat_sua
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Costy_Clipcea la Motorland la reprezentanta nu ? poti sa imi explici si mie mai bine unde s-au mutat pt k am vazut k nu mai este la munci acolo.

thx

Salut,

 

Da la Motorland , Nu s-a mutat reprezentanta de la muncii tot acolo este cum intri in magazin in Dreapta este Derbi...ieri avea`u unu albastru,un Gpr50 Racing si un Gpr 125 Nude si mai multe Capre :ok:)

 

 

Ps. NU mai stiu sigur ce Gp1 era, adica ce motor in principiu ele sunt la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Da la Motorland , Nu s-a mutat reprezentanta de la muncii tot acolo este cum intri in magazin in Dreapta este Derbi...ieri avea`u unu albastru,un Gpr50 Racing si un Gpr 125 Nude si mai multe Capre :crack:)

Ps. NU mai stiu sigur ce Gp1 era, adica ce motor in principiu ele sunt la fel.

ptr ca e tactu` mafiotu tovarsh cu aia de la Derbi ,acuma le faci reclama moca :cheers:

am auzit ca iti iei GPR 125...poti sa fii idolu meu? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: frate ma ajutati si pe mine sau o dati in dushmani aici :blink:

Nu e ma cu dushmanii,io cu costy calicea suntem tovarshi buni ,asa glumim noi..cum dracu sa ne certam , doar io l`am dus pe calicea la femei ptr prima oara..si acuma mai e emotionat :ok: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntetzi krazy .. deabia astept sa-mi iau scuterul sa vin la o intalnire :ok:

Nu te lua dupa Reverse nu stie ce vorbeste!

Reverse nu mai minti p`aci, ca erai super incantat cand a trecut fata aia cu Pejosu Tkr pe langa tine, atunci erai emotionat.

Vezi ba saracule sa imi aduci si mie o scoica de la mare, azi te-am chemat la o tura si te-ai dat dupa deget.

Da suntem prieteni foarte buni!

 

Asteptam sa vedem ce scuter iti iei :cheers:

Pe unde stai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :crack: :crack: Reverse, Costy sunteti mondiali...VA IUBESC au oamenii astia un umor in ei de te indoi de ras mai ales ala cu avataru' albastrel. Respect pt adevaratii barbati din Romania!!! :ok: (copyright ZarAzA). Deh umor de capitala :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bucuresti, sector 1 , lg podul grant astea :ok:

 

o sa ma duc sa ma urc pe ele sa vad ce pozitie am pe fiecare si asa ma voi hotara probabil.

Vreau sa vad si SR-ul de la aprilia k e mare dif de pretz , 2300 la SR si 3000 GP1 , e ceva, iar pejosul e la mijloc intre ele.

Speedfight-ul 2 ala e si mai ieftin, e ceva in neregula cu el ?

Editat de phat_sua
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bucuresti, sector 1 , lg podul grant astea :ok:

 

o sa ma duc sa ma urc pe ele sa vad ce pozitie am pe fiecare si asa ma voi hotara probabil.

Vreau sa vad si SR-ul de la aprilia k e mare dif de pretz , 2300 la SR si 3000 GP1 , e ceva, iar pejosul e la mijloc intre ele.

Speedfight-ul 2 ala e si mai ieftin, e ceva in neregula cu el ?

Speedfight`ul 2 nu are aceleasi performante ca si JETU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai vazusem asta , ce inseamna aceleasi performante, ambele au motor de 50cc , e alta technologie motorul sau cum

Nu stiu daca este alta tehnologie.

Dar un Speedfight2 care este mult sub kg JETULI merge 70km/h si Jetul 80-85 cam asa.Oricum SpeedFightul este de domeniul trecutului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci dupa voi la astea 3 e bine sa ma uit, SR , JET force si GP1 , mai exista ceva la nivelul lor, Gilera DNA cum se integreaza pe aici ?

Se incadreaza bine, ele au cam aceleasi puteri in general,Vezi si Runneru nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

runnerul nu-mi place cum arata, insa inca ma decid daca vreau ceva gen DNA sau ceva gen GP1 si Jetforce, care ar fi diferentele intre ele la urmatoarele 2 aspecte:

- mersul cu pasager (e mai greu pe DNA ?)

- manevrabilitate in trafic (si aici banuiesc k este mai greu pe DNA)

- spatiul de stocare

deci intuiesc ca dna-ul are mai putine avantaje practice insa arata a motor si ai o pozitie mai buna pe el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:what: :what: :D Reverse, Costy sunteti mondiali...VA IUBESC au oamenii astia un umor in ei de te indoi de ras mai ales ala cu avataru' albastrel. Respect pt adevaratii barbati din Romania!!! :hug: (copyright ZarAzA). Deh umor de capitala :ok:

pup iu :D :sick:

 

:ok:

runnerul nu-mi place cum arata, insa inca ma decid daca vreau ceva gen DNA sau ceva gen GP1 si Jetforce, care ar fi diferentele intre ele la urmatoarele 2 aspecte:

- mersul cu pasager (e mai greu pe DNA ?)

- manevrabilitate in trafic (si aici banuiesc k este mai greu pe DNA)

- spatiul de stocare

deci intuiesc ca dna-ul are mai putine avantaje practice insa arata a motor si ai o pozitie mai buna pe el

ma deci parerea mea este ca ... DNA`u PRINDE MAI BINE LA FETE :D ... tot sarashia dracu de scooter sunt toate ,intelegi? eu mi-am luat Jetu` asta sa poata sa stea si tata mai comod cand agatza si el cate ceva pe faleza la mamaia :eek: , ca deh pe DNA nu sta bine ca il chinuie varsta ... asa ca daca ai bani sa-i dai pe unu nou , ti-as recomanda DNA , performantele sunt la fel , looku` difera LA TOATE .

 

 

 

Reverse nu mai minti p`aci, ca erai super incantat cand a trecut fata aia cu Pejosu Tkr pe langa tine, atunci erai emotionat.

Vezi ba saracule sa imi aduci si mie o scoica de la mare, azi te-am chemat la o tura si te-ai dat dupa deget.

Da suntem prieteni foarte buni!

era TKR specia edition ba , de acolo si emotia :eek:

Ai iesit si tu o data in viata ta si atunci eram la mare , le aratam la fete cum sta treaba cu toba sub sha ... asta e , ne plimbam alta data ...

 

me love you long time :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pup iu :sick: :hug:

 

:eek:

ma deci parerea mea este ca ... DNA`u PRINDE MAI BINE LA FETE :D ... tot sarashia dracu de scooter sunt toate ,intelegi? eu mi-am luat Jetu` asta sa poata sa stea si tata mai comod cand agatza si el cate ceva pe faleza la mamaia :what: , ca deh pe DNA nu sta bine ca il chinuie varsta ... asa ca daca ai bani sa-i dai pe unu nou , ti-as recomanda DNA , performantele sunt la fel , looku` difera LA TOATE .

era TKR specia edition ba , de acolo si emotia :what:

Ai iesit si tu o data in viata ta si atunci eram la mare , le aratam la fete cum sta treaba cu toba sub sha ... asta e , ne plimbam alta data ...

 

me love you long time :D

Minti ca ai fost cu C3`u lu ma-ta,care te dai tu pe curbe cu el ca cu motoru,

Cand te-am sunat te-ai dat la fund :eek:)

Eu tot cu derbi sustin :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minti ca ai fost cu C3`u lu ma-ta,care te dai tu pe curbe cu el ca cu motoru,

Cand te-am sunat te-ai dat la fund :what:)

Eu tot cu derbi sustin :D

Panarama de om , am fost cu masina mea ca a aflat mama ce fac cu C3`u si nu ma mai lasa nici macar sa-l parchez .... 3 milioane benzina dus-intors Buc-Cta :what:

 

Eu tot cu JetForce...sau DNA ...plmEA ... ca rimeaza :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

sal ,m-am intors :moto:

 

sapt asta vreau sa imi iau scuterul. am gasit ca si derbi GP1 si Jetforce-ul, amandoua vin pe comanda in 2-3 zile. Diferenta dintre ele este de 400 euro pentru GP1 care este mai scump si are 1 an garantie. Jetforce-ul parca are 2 ?

Mi-au zis k nu au vandut pana acum nici un GP1 pana acum astia unde am fost. Ma gandesc k la cat dau pe gp1 imi iau jetforce si 2 casti,

 

Voi ce zicetzi la ce dealer bun sa ma bag...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!Eu zic sa iti iei Dna pt ca e buna prinde 80-(90(mai fortat am mai zis eu pe aici)o sa te cam plictisesti dupa parerea mea pe scuter gen jetforce si gp1(nu am vazut decat in poze)are OVK jet force si de cate ori ma m plimbat cu el nu prea e vreo diferenta decat toba al lui scoate sunetul mai subtire decat dna-u cre l am avut...BAfta!uite o poza cu dna-u..

post-19151-1183119302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...