Sari la conținut

rateuri in toba


Vizitator ulise
 Share

Postări Recomandate

Vizitator ulise

Am o Tula si acum mai nou a inceput sa dea rateuri in toba de esapament si nu s-a lasat pana nu am pierdut toba finala pe drum(am reusit sa o recuperez).Imi poate spune cineva care este buba ca sa nu o fac bucati incercand sa o gasesc singur?Partea cea mai grava este ca pe 16 imi expira numerele provizorii si inca nu am ajuns cu ea la RAR pentru identificare si ITP.Multumesc anticipat celor care vor raspunde.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind un 2 timpi identificarea problemei e destul de usoara...fie avansul aprinderii este dereglat in ultimul hal (ar trebui sa fie 2-3 mm inainte de PMS), fie ti-a cazut vre-un jigler de la carburator sau ceva...socul blocat deschis in caz ca are :baubau:

Daca si avansul si carburatia par in regula,verifica instalatia de aprindere sa nu rateze scantei (vre-un contact imperfect, fir impuscat care da scurt, condensator belit etc)

Spor la treaba ! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!!

verifica daca nu este impuscata platina , si regleaza avansul din nou, schimba si condensatorul daca poti(pune de dacie, dar sa fie de aprindere nu de deparazitare :baubau: ), bujia( SINTEROM 14-NP-18)

numai bine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ulise

Multumesc mult baieti! Platina era de vina.Am reg(u)lato si acum nu mai am probleme(la capitolul asta caci sigur vor aparea altele).Multumesc inca o data!

Numai bine! :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...