Sari la conținut

Smaeb Scooter Cup


ionut
 Share

Postări Recomandate

Ai scuter? Hai cu prietenii la Salonul de Motociclete, Accesorii si Echipamente (Romexpo) pentru prima cursa de scutere de amatori a anului.

Cei mai buni sportivi ai clubului Firemotorsport va vor initia in arta pilotajului.

 

30 aprilie - calificari

1 mai - curse in sistem cupa

 

Clasele de participare sunt S1 50cmc 4 timpi, S2 50cmc 2 timpi si S3 clasa open cu scutere de maxim 200cmc.

Iti garantam distractie maxima!

Organizator : Clubul Sportiv Firemotorsport.

cautam arbitri de traseu ( 500.000 lei/zi)

0723 615424, 072 3172369

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salonul moto va fi superb cu siguranta ... si cu atata spatiu liber la romexpo era si pacat sa nu se amenajeze un circuit pt scutere. O sa fie super distractie. Va asteptam pe toti.

Cine are timp si vrea sa stea intre scutere si motociclete la salon ba mai mult sa faca ceva bani 500.000 lei/zi - este nevoie de arbitri de traseu (cine doreste il poate contacta direct pe ionut - organizatorul cursei)

 

_______________________________________________________________________

 

PS - Aceasta cursa nu are legatura cu cursa de scutere din 25.05.2007 de la amckart cu siteul www.cursascutere.com. Este o cursa diferita si este foarte bine ca avem cat mai multe evenimente de acest gen.

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat costa participarea? trebuie platit si biletul de intrare de 5 RON?

 

 

La cursa de scutere trebuie platit 10 Ron, pentru asigurarea medicala.

 

Biletul de 5 Ron trebuie platit doar daca vizitati salonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot participa la 2T cu un scuter MOTOWELL de 50CC fara tuning...doar cu toba Malossi? Am vreo sansa? sau intru la gramada cu cei cu kit-uri de capacitate montate sau carburatoare de avion?

Eu am 78kg...sa imi caut un pilot sub 50kg....nu? :nono:

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot participa la 2T cu un scuter MOTOWELL de 50CC fara tuning...doar cu toba Malossi? Am vreo sansa? sau intru la gramada cu cei cu kit-uri de capacitate montate sau carburatoare de avion?

Eu am 78kg...sa imi caut un pilot sub 50kg....nu? :nono:

scrie acolo ca sunt clase diferite...50cc 4t,50cc 2t si clasa open..adica peste 50 pana la 200cc ...toba nu cred ca intra la capitolul modificari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vor fi mai multe sedinte de calificari. inscrierile se vor face incepand cu ora 11.

11-13 - antrenamente libere

13-15 - calificari

 

marti: 12-13. worm-up ( incalzire)

13-15 curse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...