Sari la conținut

Accident pe autostrada


CostinT
 Share

Postări Recomandate

Acum m-a sunat un prieten in legatura cu un accident moto pe autostrada Pitesti Bucuresti, in apropiere de Pitesti. Am inteles ca ar fi vorba de un Kawasaki ZX12-R, argintiu, tavalit destul de serios. Nu mai stia alte amanunte, si nimic despre motocicilist. Daca stiti mai multe, postati aici.

 

Eu sper ca doar kawa sa fie singura victima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-a sunat un prieten in legatura cu un accident moto pe autostrada Pitesti Bucuresti, in apropiere de Pitesti. Am inteles ca ar fi vorba de un Kawasaki ZX12-R, argintiu, tavalit destul de serios. Nu mai stia alte amanunte, si nimic despre motocicilist. Daca stiti mai multe, postati aici.

 

Eu sper ca doar kawa sa fie singura victima.

acu' ne-am intors shi noi din tura, ionutz zice ca era un CBXX; ca era argintiu pot sa confirm shi io. baiatu' era OK, pantalonii ruptzi pe el in rest se tzinea fara probleme. cre' ca a franat intr-un anume fel in curu' unui italian cu o CELICA (erau urme de cauciuc pe spoileru' astuia shi urma de lovire), era pulitzia acolo, inca fo' doo mashini (martori sau implicatzi shi ei, dun'no...). n-am stat mult, n-am facut poze. motoru' borase ce-avea de borat pe jos, celelalte 3 mashini erau "preponderent "OK

 

ride safe, people... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un tip cu un XX argintiu si a scapat cu cateva zgarieturi. cand am ajuns eu deja scrisese declaratia si am auzit ceva de o masina a carui nr nu se stia. eu am vazut celica atgintie dar nu stiu daca era implicata in accident, mai era un renault dubita care parca avea oglinda de la sofer sparta si mai era o masina care era cu tipul cu moto. el era singur pe moto in momentul accidentului si se simtea bine din cate mi-au spus prietenii lui dar cu el nu am reusit sa vrobesc pt ca era agitat iar cei care erau cu el nu mi-au spus nici ei mai multe. motoru e lovit in fata rau si zgariat. s-a scurs si uleiul din motor.

 

Oricum se putea si mai rau. Bine ca a scapat el cu bine.

 

Bafata multa si drive safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda 1100 XX este a lui Mihai Vintila, after sales manageru' de la Inter Motorcycle (Honda). Din cate am inteles el este ok, dar motorul se pare ca este cu dauna totala (casco).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...