Sari la conținut

Vreau Un Cross ( 125 - 250 Cm3 )


DonHacker
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor.

Doresc sa achizitionez un cross ( NU enduro ... vreau sa merg cu el doar prin padure,poteci,munte,pasuni etc) de 125 sau 250 cm3 sau poate chiar mai mare.Am inceput pe un Derbi SendaR de 50 si deja m-am plictisit de motor.Si pot sa zic ca am ceva experienta pe el.In jur de 1000 de km. :rock:

Vreau ceva mai puternic :D .

Ce imi recomandati ?

 

Eu m-am gandit la un KTM de 250 in 2T , o fi bun ? :rock:

Editat de DonHacker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu inteleg de ce vrei de cross.

 

(vreau sa merg cu el doar prin padure,poteci,munte,pasuni etc)

:rock:

125 ziceti ca ar fi suficient?Am fost pe o Husqvarna de 125 si nu mi s-a parut f.spectaculoasa ... :D , am gasit Honda CR 250 la un pret f.bun ... ce parere aveti de ea ? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cross este pentru motocross.

Pentru padure iti trebuie enduro (diferentele sunt destul de mari).

250 2T de cross este mult prea puternic pentru un incepator.

Poate ca avea setul dus huski ala sau nu era de cross, deci putere mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu cam acelasi "gabarit"ca si tine,si cross-ul de 125 cred ca e cam mic si nu ma refer neaparat la performantele motorului...Personal am incercat o yamaha de 250 in 4t,si cred ca e una din cele mai accesibile motoare.Ma refer desigur si la pret...Parerea mea!Sa ai bafta si sa ne vedem sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai luati strict de cilindree ca nu are o legatura directa cu puterea.

Un 125 de cross (sx, kx, rm, cr, yz) este de obicei mai puternic decat un 4T de 300-400cmc.

Pentru cei cu gabarit mai mare recomand cu caldura un 4T, are cuplu sensibil mai mare ca 2T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut !! Inteleg ce vrei sa zici cu 2t ,e intradevar ceva super si daca ai experienta un 250 e numa` bun si eu am inceput pe 2t ( un KTM 125 ) super faina treaba ,dar ,intamplator ,am trecut pe 4t ( e drept ca am sarit de la 125 cmc la 600 cmc 4t ).Cu asta vreau sa intaresc ce zic si ceilalti , un 4t e altfel ,poate ar trebui sa incerci sa te dai pe unul ,si o sa vezi diferentele ,mai ales la putere .4t -ul meu de 600 e de o putere nesimtita de=a dreptul ,nu am reusit inca sa gasesc un loc prin care sa nu poata trece ,e ceva super ,parerea mea .e drept ca nu ai senzatiile care le ai pe 2t ,dar e super si pe 4t. Eu zic sa incerci ceva si de enduro/hardenduro ,de la 250 in sus si nu vei regreta . Mult noroc !!

Noroi din plin !!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

Doresc sa achizitionez un cross ( NU enduro ... vreau sa merg cu el doar prin padure,poteci,munte,pasuni etc) de 125 sau 250 cm3 sau poate chiar mai mare.Am inceput pe un Derbi SendaR de 50 si deja m-am plictisit de motor.Si pot sa zic ca am ceva experienta pe el.In jur de 1000 de km. :wave:

Vreau ceva mai puternic :drums: .

Ce imi recomandati ?

 

Eu m-am gandit la un KTM de 250 in 2T , o fi bun ? :clap:

salut,

am un YZ250F model 2006 la EUR 5000.

ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...