Sari la conținut

Un Semi-accident Ffff Stupid


flying--boy
 Share

Postări Recomandate

Ieri am terminat munca pe la 18:00.Cobor in strada vesel gandindu-ma la meciul de diseara (pentru care imi cumparasem bilet cu o zi inainte)....cand colo ce imi vad ochii...un (cuvant urat) venise sa o astepte pe una ...in spatele lui venisera alte masini...cretinul ce zice:hai sa dau cu spatele un pic ,ca sa le fac loc la astia sa treaca...si uite asa da cretinul cu spatele ,se urca pe trotuar si imi darama scuterul .

Pentru moment am ramas mut:nu m-am gandit niciodata ca o sa mi vad scuterul daramat chiar in fata mea.

Dupa care ma duc la ala si vreo 5 minute ii zic de morti...ala iese din masina:"ca ce ai,ba ,ca nu s a intamplat nimic?" :D ...ii mai zic vreo doua si imi ridic scuterul ....ma uit la el:farul de pe dreapta spart (semnalizarea de sub ghidon),manerul frana dreapta indoit ,carena fata si laterala zgariata....i am zis sa mergem la politie si el imi zice ca nu l intereseaza ,ca pot sa ma duc ca oricum nu pateste nimic...apare si gagica-sa si aia face:"hai draga ,sa mergem ,ca nu s a intamplat nimic"...la care i am zis :"ce m*** matii fa,botanista draq nu vezi ca mi a daramat scuterul?"...la care ala vine sa mi dea una..atunci pun mana pe lantul de la scuter si i dau vreo 3-4 lanturi in cap sa ma tina minte ...

dupa care ma duc la politie (iau numar de ordine la 18 si "scap" la 23)...acum tre sa ma duc si cu martorii care au vazut si cu proba video (e o camera prin zona care a prins faza)....nu am daune mari ,dar m am dus pt ca m a suparat fff tare atitudinea conservarului si felul in care sustinea ca totul e OK...sper ca astia sa i ia permisul (mai ales ca nu s a prezentat cu mine la sectie)...cand o sa mai apara noutati va mai zic..numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..sper ca astia sa i ia permisul (mai ales ca nu s a prezentat cu mine la sectie)...cand o sa mai apara noutati va mai zic..numai bine!

 

Imi pare foarte rau ca te ai intilnit cu un idiot asa. Bine ai facut ca ai mers la politia. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa-i dea 3 puncte pe permis daca s-a dus si el sa declare , in schimb tu s-ar putea sa ai probleme ptr ca l-ai lovit .

 

din cate stiu la Biroul de Circulatie nu se trateaza decat accidentul in sine...daca el face plangere la sectie ca l am lovit oricum o ia in mana deoarece pe camera se vede ca el se repede spre mine...ca eu i am dat-o dupa asta e partea a doua....n as fi mers la politie daca el vorbea altfel..dupa ce mi a dat scuterul pe jos ,el imi spunea sa i dau drumu' de acolo mai repede ca n a patit nimic.... :D :rock:

Editat de flying--boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa iti faca dosar penal pt lovire!!!

 

Mai bine lasa asa. Ala a luat omorul si gata

Corect, pe politisti nu-i intreseaza ca el a venit spre tine etc .Ei pe caseta vad doar ca l-ai lovit tu , el primeste puncte eventual ramane fara permis o luna , repet eventual , iar tu iti iei un dosar penal aiurea si poti fi dat si in judecata. I-ai dat-o,ai plecat si punct.

 

din cate stiu la Biroul de Circulatie nu se trateaza decat accidentul in sine...daca el face plangere la sectie ca l am lovit oricum o ia in mana deoarece pe camera se vede ca el se repede spre mine...

se numeste auto-sesizare , politia se auto-sesizeaza cu privire la un incident bla bla bla , daca se mai duce si el sa faca plangere e si mai rau :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dapai nu cred ca o sa capeti dosar penal pt faptul ca l-ai lovit atata timp cat ai fi fost in legitima aparare...

 

poate sa spuna ce vrea la proces (daca il va face)...pe caseta se vede clar cum vine spre mine 3 metri cu mana ridicata ...oricum nu cred ca va fi cazul de proces (poate il dau eu daca nu va vrea sa mi dea RCA-ul;ca s au mai auzit si din astea)....

 

ps:fiti atenti ca nu stiti cand vine necazul peste voi ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce a facut flying--boy se cheama legitima aparare .. asta daca a venit cu intentia de a da in tine (se vede pe inregistrarea video si mai trebuiesc si martori) in rest poate sa o suga intre masele .. da si tu ai vb cam urat .. vorbeste si tu mai frumos .. el te poate da in judecata pentru calomnie (parca asa ii zice atunci cand te injura unu).. in fine .. vezi cum decurg treburile .. dar e mai bine sa ai un avocat pregatit si vezi ca poti cere daune :D .. bafta .. si data viitoare sa vorbesti mai frumos chiar daca ti se urca sangele in cap o sa te avantajeze in eventualele procese .. numai bine ... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce a facut flying--boy se cheama legitima aparare .. asta daca a venit cu intentia de a da in tine (se vede pe inregistrarea video si mai trebuiesc si martori) in rest poate sa o suga intre masele .. da si tu ai vb cam urat .. vorbeste si tu mai frumos .. el te poate da in judecata pentru calomnie (parca asa ii zice atunci cand te injura unu).. in fine .. vezi cum decurg treburile .. dar e mai bine sa ai un avocat pregatit si vezi ca poti cere daune :D .. bafta .. si data viitoare sa vorbesti mai frumos chiar daca ti se urca sangele in cap o sa te avantajeze in eventualele procese .. numai bine ... asfalt uscat

gresit,legitima aparare este (ma refer in Romania,repsectand legile) cand te aperi fata de un eventual atac utilizand ACEASI FORTA . ala venea sa-i dea o palma,el a dat cu lantul...forta diferita deci nu e legitima aparare + ca inregistrarea video este discutabila , gestul aluia poate fi doar de apropiere,un avocat bun "distruge" proba asta

 

pakat k nu iai dat ji lu gagiksa vreo doua k avea kam multe fitze in kap

pacat ca nu ti-a dat tie ca prea ne-ai plictisit cu topicurile si posturile tale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer imi pare rau de ce ti s-a intamplat, dar bine ca l-ai pus la punct putin pe tipul ala... pacat ca astfel...

daca ii spargeai lu` ala capul si-si scotea certificat medico-legal te-ai putea alege cu niste treburi destul de serioase in instanta (cunoscatorii care "stie", sa ma corecteze)... poate ca 1-2 palme erau de ajuns... avand in vedere ca erai si cu alte persoane de fata, nu trebuia sa procedezi chiar asa... si sincer daca erati intr-un camp singuri voi doi te-as fi incurajat sa-i scoti cativa dinti, dar asa... ai reactionat cam fara sa te gandesti la consecinte...

parerea mea...

acuma sper sa se rezolve totul spre binele tau :rock:

 

multa BAFTA iti doresc !! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand mi-am imaginat faza am murit de ras cand imi inchipuiam cum si-a luat-o ala cu lantzul. Eu nu cred k te va da in judecata pt k s'ar face prea de cacao fatza de vaca. oricum data viit rezuma totul la a suna la politie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urat .. vorbeste si tu mai frumos .. el te poate da in judecata pentru calomnie (parca asa ii zice atunci cand te injura unu).. in fine .. vezi cum decurg treburile .. dar e mai bine sa ai un avocat pregatit si vezi ca poti cere daune :D .. bafta .. si data viitoare sa vorbesti mai frumos chiar daca ti se urca sangele in cap o sa te avantajeze in eventualele procese .. numai bine ... asfalt uscat

 

nu m-am putut controla....gandeste-te ca eu muncesc 12 luni pe degeaba pentru a mi plati scuterul....pune-te in aceeasi situatie si imagineaza-ti cum te ai fi comportat tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la fel mi s-a intamplat acum 2 zile...da n-am dat ca era prieten.....ai grija, ca daca-si scoate ala certificat medico-legal ca i-ai spart muia se lasa cu penalitati... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pakat k nu iai dat ji lu gagiksa vreo doua k avea kam multe fitze in kap

 

Frate te rugam noi toti sa incerci si tu sa iti raresti posturile pana nu mai postezi deloc ca vorbesti numai prostii...

Imi pare rau cand aud de soferi asa imputiti si pentru ei multa,multa,multa :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...