Sari la conținut

Triumph Tiger


Postări Recomandate

pt touring cu sclipiri de enduro ... mai bun e

 

BMW R 1200 GS (eventual Adventure). :rose:

 

 

:P bre freedome,vaz ca te pricepi....ia zi-mi modelele anilor '90 au ceva probleme de fiabilitate?eu tind sa crez ca nu...din cite spun unii si altii[ nemti, frantuji si altii]......hai zi-ne si noua nu ne lasa.... :(

[/quote

 

Nu-i bai cu fiabilitatea modelelor Tiger anterioare...

Este vorba ca incepand cu motorul, sistemul de rulare si terminand cu destinatia stradala - noul Tiger 1050 model 2007 (ABS) este alta scula.

Super OK :P

Editat de Freedom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: va salut domnule....aveai dominator cind faceai jocul la supape la un ural la videle....mai stii? :) ....mihai, eu vorbesc de tigrii din 94,95 ca cei noi costa mult ,frate.... :)

 

Acum am observat cu cine am onoarea ! :)

Pai in cazul tau va trebui sa alegi intre Tiger 94-95 sau BMW 1100GS care e pe cardan, are centrul de greutate mai jos , garda mai mare fiind boxer. Dezavantajul e injectia (la care tu nu te poti abtine sa nu umbli)

Ai mai putea sa-ti ei BMW R 100 GS, care e pe carburatie, e cam urit dar mai fiabil decit Tigerul, are mai putini cai si daca il tavalesti, vai de chiulasele lui. :moron:

Multe din ele au si crash bar, dar nu cred ca rezista pe unde o sa-l bagi tu. :moto:

Eu m-am plimbat putin cu un Tiger, dar nu am avut loc sa-i dau prea tare. Accelereaza impresionant, dar pt hard-enduro (adica conditiile in care-l folosesti) are centrul de greutate prea sus. :smoke:

Pina la urma starea tehnica, km si pretul celor 2 modele de motocicleta va fi hotaritor . :peace:

Oricum, din cit te cunosc eu , indiferent de modelul si marca pe care o vei cumpara, la scurt timp o vei dori pe cealalta. :D

Asa ca, avind in vedere ca au scazut preturile la motociclete, grabestete sa-ti ei ceva pina nu trece sezonul, ca viata e scurta si monotona fara motociclete. :wave:

Editat de Turist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triumph Tiger-ul este printre cele mai reusite enduro-touringuri...si-a cumparat nu de multa vreme un prieten un Tiger din '99...bijuterie...sa nu vorbim de sunetul celor 3cilindrii in linie,demential,foarte diferit...dar o singura mare problema,nu se potriveste nici o cheie din cele normale,la tiger...trebuie cumparat un set de scule in inch,ca masura shuruburilor ii in inchi...in rest,ce sa zic,motorul excelent si foarte rezistent...numa bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triumph Tiger-ul este printre cele mai reusite enduro-touringuri...si-a cumparat nu de multa vreme un prieten un Tiger din '99...bijuterie...sa nu vorbim de sunetul celor 3cilindrii in linie,demential,foarte diferit...dar o singura mare problema,nu se potriveste nici o cheie din cele normale,la tiger...trebuie cumparat un set de scule in inch,ca masura shuruburilor ii in inchi...in rest,ce sa zic,motorul excelent si foarte rezistent...numa bine...

:scratch: multumesc mult ,domnule din vest....si avind in vedere ca nu e o motoreta foarte cunoscuta pe aici, te invitam sa ne mai spui cite ceva ..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...