Sari la conținut

CHOPPER din BELGIA de la WWW.HBS.BE


robychopper
 Share

Postări Recomandate

deci zilele astea am primit un mail de la un prieten belgian si am ramas fara cuvine de ce pot sa faca si astea pe la ei prin tara......este un harley nighttrain pe care au pus o rata pe spate de la AWON este de 330 bestial

uitati aici linkul http://www.hbs.be/ au chiar 10 filmulete cu diferite momente din timpul lucrarii...care va asigur suta la suta ca merita...coborite si vazute

daeci ca urmare am sa postez niste poze:)))))uitativa la poza asta are cureaua prin afara suspensiei spate...si va zic o chestie din care merita coborite filmele...are suspensie reglabila la buton cu un mic compresor care ridica si coboara suspensia spate

va salut

post-24-1104785444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si o surpriza pt mine am webul meu pus in lista de linkuri a lor in coloana din partea din stinga mai jos robybiker in spain now http://www.hbs.be/english/coollinks.htm

nu stiu cum au descoperit webul meu dar am ramas surprins azi cind mam uitat pe webul lor.... :P B) :nono: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Frateee!ce-i aia?..Eu,la VT-ul meu,am pe spate roata de 130....adica mai putin de jumatate k monstru' asta ?Frumoasa lucrarea,nimic de zis...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' vad si cum e vopsita,si ce forma are aripa spate...oare cum o fi sa mergi cu asa ceva prin Romania(intrebare retorica...)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

CEI CARE VA LUATI REVISTA MOTOLIFE sa stiti ca este accelasi motor prezentat de mine aici in 5 ianuarie....vedeti ca pe pagina lor aveti toate filmuletele gratis

uitati linkul http://www.hbs.be/english/videos.htm

salut :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna extraordinar motorul de HD! Este cool adica marfa!

hehe RENEGADE pai suna bine dar stii care sunt motivele sunetului??? nu doar motorul ca e harley .....motorul este un nighttrain cu motor TWINCAM ....la care Jimmy a anulat injectia si a pus un carburator normal si a facut tobele alea bestiale... :ok:) :laugh: ce imi place la cei de la HBS este ca nu au folosit un motorS&S au lasat motorul de harley asa cum e el la care au schimbat doar carburatia si axul si pinionul cutiei scos mai in afara ca sa poata intra huiduma aia de cauciuc.....LONG LIVE HARLEY DAVIDSON

BINE CA SA GINDIT SA PUNA SI MOTOLIFEUL UN ARTICOL INTERESANT SI UN MOTOR DE NOTA 20 :ok: :grinbandit: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa si mai o chestie cred ca ati observat in videoclipuri ca are suspensie pe aer reglabila,are un mic compresor de aer adaptat :banana: :laugh: :grinbandit: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asa o mica caracteristica a choperului

la baza este un NIGHTTRAIN cu motor twin cam

sau schimat,modificat urmatoarele

incpind din fata

sa schimbat roata fata original avea 21 acum are 17

sa schimbat aripa

ghidonul

tobele de esapament

seaua

aripa spate

bascula

roata spate

pinionul de tractiune de la cutie a fost scos mai inafara

si cam atit

am sa pun citeva poze si ultima va fii un harley NIGHTRAIN ORIGINAL sa vedeti ce era la baza

post-24-1112624652_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...