Sari la conținut

Motociclete Full Cross


Postări Recomandate

Ma gandesc sa-mi iau un cross de 125 dar am o problema,se poate inmatricula?Am de gand sa-l iau sh cu toate actele din Germania.

Am folosit functia Search si am gasit o tema identica dar nu prea am inteles exact cum sta treba.Nu am postat in acea tema pentru ca am zis sa las topicul sa se odiheasca,nu mai era ceva postat acolo de 1 an si ceva...... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc sa-mi iau un cross de 125 dar am o problema,se poate inmatricula?Am de gand sa-l iau sh cu toate actele din Germania.

Am folosit functia Search si am gasit o tema identica dar nu prea am inteles exact cum sta treba.Nu am postat in acea tema pentru ca am zis sa las topicul sa se odiheasca,nu mai era ceva postat acolo de 1 an si ceva...... :bigstar:

 

 

in mod normal nu ai cum pentru ca nu sunt dotate cu lumini, semnalizatoare si nici nu sunt omologate pentru strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omori repede un cros pe strada...... Au fiabilitate de competitie!

Pai da dar faza e ca eu daca vreau sa merg intr-o padure sau un camp unde ma pot da cu el trebuie sa ies in DN si nu vreau sa am probleme.

Deci ar trebui sa am un "kit"pentru a-l putea inmatricula?Adica far,stop,semnale si oglinzi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa faci omologarea individoala a motocicletei...doar asa o poti inmatricula pentru asta ti trebuie pile la rar ...cu un cross nu potzi trece altfel...nu are far stop (astea potzi sa le pui de forma inainte) dar au sa zica ca suna prea tare toba :) ...potzi sa incerci totusi bafta :( :ok:

acum se inmatriculeaza atv urile pe primarie la fel potzi face si tu cu crossul

sau :D mai bine fugi olecutza de politzie ca e mai palpitant :eek: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATV-urile de 49 cmc de inmatriculeaza la primarie. Restul au aceleasi proceduri ca orice autovehicol (mai putin taxa de prima inmatriculare) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...