Sari la conținut

Lowering Kit...sau Cum Se Lasa Motoru Mai Jos


cobo
 Share

Postări Recomandate

Trimis: Mar 03 28, 2006 8:02 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Salut,

 

Am decis sa apelez la voi sa vad ce parere aveti.....

Am tot cautat pe alte forumuri pe la baietii de afara si exista subiectul ..dar nu si o solutie foarte buna

 

Am un CBR 600 F4, si o problema

 

Sunt mai mic de innatlime (1.67) si am nevoie sa las motoru mai jos

 

Asa ca am gasit ceea ce se cheama Lowering kit , care defapt sunt acele "oase " de la suspensia spate.....exista pe Louis dar nu am gasit inca pe cineva sa mi le aduca....

Ideea este daca stie cineva cum este afectat comportamentul motorului daca se pune acest kit..... si daca trebuie lasa in jos si de la furca....

 

O alta solutie pe care am mai gasit-o pe net ar fi schimbarea sau modificare seii....dar la acest capitol nu am gasit solutia ideala. Daca aveti vre-o solutie sau stiti pe cineva priceput sa scoata o parte din spuma si sa faca seaua la loc.....

 

Asa ca help daca puteti...scopul final ar fi sa ating si eu calumea cu picioarele asflatu si sa nu mai fac pe balerina pe la semafoare

 

 

 

Multumiri anticipate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

da, lowering kit-ul este fain! :moto: numai ca nu o sa mai cobori borduri la fel de mari si o sa eviti mai multe gropi! :moto: in esenta da motorul mai jos de spate deci trebuie umblat si la fata dar asta nu e un lucru rau! coboara centrul de greutate si o sa fie motorul mai manevrabil :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trimis: Mar 03 28, 2006 8:02 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Salut,

 

Am decis sa apelez la voi sa vad ce parere aveti.....

Am tot cautat pe alte forumuri pe la baietii de afara si exista subiectul ..dar nu si o solutie foarte buna

 

Am un CBR 600 F4, si o problema

 

Sunt mai mic de innatlime (1.67) si am nevoie sa las motoru mai jos

 

Asa ca am gasit ceea ce se cheama Lowering kit , care defapt sunt acele "oase " de la suspensia spate.....exista pe Louis dar nu am gasit inca pe cineva sa mi le aduca....

Ideea este daca stie cineva cum este afectat comportamentul motorului daca se pune acest kit..... si daca trebuie lasa in jos si de la furca....

 

O alta solutie pe care am mai gasit-o pe net ar fi schimbarea sau modificare seii....dar la acest capitol nu am gasit solutia ideala. Daca aveti vre-o solutie sau stiti pe cineva priceput sa scoata o parte din spuma si sa faca seaua la loc.....

 

Asa ca help daca puteti...scopul final ar fi sa ating si eu calumea cu picioarele asflatu si sa nu mai fac pe balerina pe la semafoare

Multumiri anticipate

o varianta ar fii sa lasi amortizorul spate mai moale.(desfaci la maxim)...si ai sa ajungi mai bine jos ,deoarece se lasa destul de bine...la al meu cel putin merge varianta asta...ar trebuii sa mearga si la tine succes :moto: :moto: :moto:

nu merita sa strici saua :moto:

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scos din spuma, am strans mai mult invelisul si e ceva mai bine ca inaltime, se poate si mai bine. O sa incerc si iti spun cum iese. Are mici proeminente de la taieturi dar nu am probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scos din spuma, am strans mai mult invelisul si e ceva mai bine ca inaltime, se poate si mai bine. O sa incerc si iti spun cum iese. Are mici proeminente de la taieturi dar nu am probleme.

 

da-mi mai multe detalii.........si cine ti-a facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

cam ce am facut eeu la nipru:) si acuma sunt si eu satisfacut de inaltimea motorului:) adika ating si eu cu picioarele pe jos:):moto::)

o idee buna!:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...