Sari la conținut

zane94

Membru
  • Număr conținut

    272
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de zane94

  1. zane94

    Conceptie Buggy

    eu unu i-as pune 2 locuri...parerea mea...sau chiar 4... nu are farmec sa te plimbi singur...
  2. zane94

    Nr 76

    scooter magazin nu a mai aparut (....
  3. http://www.motoexport.it/motorcycle.htm vezi pe aici daca gasesti ceva sa iti placa au preturi bune...si is aduse din italia.. ofera transportul din ita pana in ct...
  4. care stie cum se cheama coloritul...caci nici nu l-am gasit pe toate site-urile unde se vinde modelul nou...si nic nu am mai vazut la nimeni... defapt e unul original din fabrica sau facut la comanda?
  5. http://www.scuteristi.ro/discutii-generale....html#post20056 vezi poate esti ajutat si aici... is de treaba aia de acolo...o sa te ajute cu placere;)
  6. si ford e marca consacrata americana, dar ei fabrica export in europa si chiar creeaza model speiale pentru piata europeana (la fel ca chevrolet), in schimb buick face doar pentru america ...poate o sa faca si pentru europa dar in vitor...caci pentru europeni trebuie sa fie nepoluante, consum mic, mai mici ca dimensiuni, motoare mci, etc.... iar la americani diatai camioanele de masini.
  7. http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto pentru initiatoru topicului..am mai agsit asta
  8. ai fost in america? ca el a precizat ca e o marca consacrata americana... deci se intelege ca se fabrica numai la ei... (astia nu prea importa in europa)
  9. are cineva idee... dna-ul de 125 e in 2t sau 4t?
  10. zane94

    Casca

    e masura mea... dar nu stiu ce firma e din ce scria acolo e ceva de genu "hx"... oriucm nam auzit... deci nu cred
  11. nush ce motocicleta e da am vazuto si eu... va duceti la inchisoarea aia din sighet si o vedeti (nu ami stiu cum se chema inchisoarea, sau daca avea nume ca am avzut-o intr-o excursie)
  12. zane94

    Machete auto

    el a zis ata deoarece trabantul e fabricat din carton presat in caz ca nu stiai (sunt multi care nu stiu)
  13. zane94

    Casca

    XXXS ................48/50 XXS ..................51/52 XS ....................53/54 S ......................55/56 M ......................57/58 L .......................59/60 XL .....................61/62 XXL ...................63/64
  14. exact asa si cu cutie automata (ca la scuter sau minimoto), este chiar scuter numai ca e facut cu forma aceasta, (si tata a zis la fel ca tine cand a vazut dna prima data, ca e motor)
  15. decord cu tine, dar ca pret nu prea se incadreaza in bani omului.
  16. mai exact www.easyparts.nl (multi au tendinta sa puna .com )
  17. zane94

    Casca

    un pret ceva, o marime...?
  18. postul la care ai dat reply e din 2006, e posibil ca acea persoana sa nu mai aiba motoru, sau chiar sa nu mai fie pe forum
  19. cu toate ca se fabrica in china tehnologia e tot a italienilor, materialele aceleaso, conteaza daca e mana de italian sau chinez atata timp cat face exact acelasi lucru? ... dar nu putem spune asta si despre firmele care in china au fost deschise, si tot in china se fabrica..abia la alea se poate spune ca e chinezarie firmele ca piaggio au ales acea zona pe motiv ca mana de lucru e ieftina, (dai la chinez 100 de euro traieste toata viata), nu se platesc unele taxe, deci e mult mai economic uite daca vrei un scuter sa nu fi vazut china til vand pe al meu...aprilia rally ac din '98. stare foarte buna mici zgarieturi...550 euro negociabil... motoru merge perfect
  20. zane94

    Runner sau NRG

    pentru cei ce nu stiu batalia se da intre Gilera Runner SP 50 Motor si transmisie Tip:Monocilindru, 2 timpi, racit cu lichid Capacitate cilindrica:49.3 cmc Alezaj x cursa:nc Raport de compresie:nc Putere maxima:nc cp / rpm Cuplu Maxim:nc Nm / rpm Alimentare:Carburatie Cutie de viteze:Automata Transmisie finala:nc Cadru si dimensiuni Dimensiuni (L x l x H):1840 x 750 x 810 mm Ampatament:nc Inaltime sa:810 mm Garda la sol:nc Greutate la gol:99 Kg Cursa suspensie fata:nc Cursa suspensie spate:nc Anvelopa fata:120/70 - 14” Anvelopa spate:140/60 - 13” Frana fata: Disc de 220 mm Frana spate: Disc de 175 mm Alte specificatii Consum :nc Capacitate rezervor:7 litri Performante Acceleratie:0-100km/h nc Viteza maxima:45 km/h Raport CP/Kg:nc Pret 2650 € ddp si NRG Power DD dimensiuni:1790/850/ 1270 mm greutate:99 kg motor:2-timpi (racit cu lichid) cutie de viteze:CVT (automatica) capacitate cilindrica:49 putere maxima : - cuplu maxim: - frana (f/s): - pneuri (f/s):120/70-13 - 140/60-13 inaltime sa:795 mm culoare:negru/rosu pret:2.217,- Euro toate taxele incluse
×
×
  • Creează nouă...