-
Număr conținut
217 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
Tip conținut
Profiluri
Forumuri
Calendar
Orice postat de b_robert87
-
-
pai cun sa nu pornesca un motor cu injectie electronica, contact, amorsare pompa si instalatie,injector pregatit si la timpul potrivit scanteie,gata pornirea
-
si la ce pret te ai gandit pe releu si cum fac sa il iau,ca in poza nu ma ajuta de nici un fel
-
caut un releu ca acesta pe el scrie CA1a-12v-A-5 aca12115 Mo1 mersic
-
hi,nu am mai scris de mult pe aici gasesc si eu din intamplare o pana de ambielaj pentru un burgman 400 din anul 2000 contact aici sau pm mersic
-
http://www.youtube.com/user/micbergsma/videos?sort=dd&query=burgman&view=0&page=1 cateva tutoriale despre burgman,cauta acolo unde se afla busonul de golire si de umplere,trebuie sa dai capacul acela de plastic de acopera trasmisia si undeva in spate se afla busonul de golire si unplere cu ulei
-
Oare ce o mai face baiatul acela inalt de a luat un burg si tot il facea si nici permis nu avea dar a venit pe jos si la P.Victoria si la Ikea? aici sunt citesc cat pot de mult din topicul care avanseaza cu cateva pagini pe zii,trotineta asteapta,am sa schimb instalatia electrica ca are scurt,detin una de la un scuter functional,achizitionat releu electromotor sau cum ii zice, releu semnalizare si cdi,dupa ce montez toate astea si nu porneste scrie duba si service pe el,am ajuns sa caut si carburator pe ebay,se gasesc din cand in cand
-
o masina corsa b se invarte pe la 1500e
-
super tare,si cind va fi gata calul tau au inceput sa vina piesele,placute trebuie sa identific forma,acuma astept sa intre salariu pe card sa il fac praf,platit piesele cumparat ulei,baterie,bujie
-
carbuni separat nu se gasesc,doar capacul cu totul la pretul de 340 ron,aceeasi problema am avut si eu,rezolvat prin cumpararea unor carbuni normali de electromotor si piliti pana ajung la dimensiunea celor de de burgman,lipiti pe suportul celor vechi,plus 4 ore de migaleala si negru de sus pana jos de praf de carbune
-
intai sa vad trotineta pornita si dupa aceea sa vedem ce piese mai trebuie,sa vedem si cu finantele,vreau sa schimb si uleiul + filtru ulei ,bujie noua,sa vedem dupa ce montez piesele
-
fara motor pot sa vin si eu,am casca? astept piesele ,adica releu ,maner cu tot cu buton pornire,filtru ulei,role variator,sapt viitoare iau ulei si baterie, facem o proba .1 litru decarburol pt curatat carburatorul si bujie noua
-
coletul este trimis de un baiat de pe forum ,Burg_man cu plata la destinatie dar sa pierdut coletul la autobuz,alte detali nu mai stiu,cu bateria am fost la magazinul MyMoto la Adi,a pus bateria pe tester de baterii moto si rezultatul este defecta,bateria are sub un volt ,nu se incarca nu tine curentul,se rezolva prin inlocuire cu alta
-
vesti proaste pentru mine cu pornirea trotinetei colet pierdut cu releu si maner dreapta cu tot cu butonul de pornire, baterie prajita cei de la trasport nu stiu nimica despre colet
-
sunt 3 cataloage moto pentru doritori ,de la adi magazin MYMoto,am trecut pe acolo cu ceva treaba si am vazut si colectia de machete moto si auto,am si uitat sa fac o poza la tot raftul cu machete data viitoare adaug ceva poze cu catalagolul moto trimit si cu posta romana daca sunt doritori
-
bateria este fara intretinere,adica sigilata cu gel,incerc 2 ore incarcare?sau trebuie sa incerc sa scot capacele?
-
foarte frumoasa plimbare,ce asi merge si eu dar sunt cu trotineta in acelasi stadiu.astept releul si butonul de pornire,azi am schimbat carbuni la electromotor,durata operatiei 4 ore ,cumparat carbuni separat si convertit in cei de burgman,la reprezentanta se gaseste doar capacul cu totul si costa 340 ron,am zis sa incerc intai sa pun alti carbuni de electomotor normal cu bronz, o nelamurire mai am deocamdata, bateria se poate incarca cu un redresor auto??? pe baterie scrie YTX9-BS 12 v ,8 amperi cum ajung si montez piesele va tin la curent cu detalii,si bineteles daca porneste
-
anuntul cu piese de burgman este de minim 6 luni,cel care a pus anuntul nu a raspuns la nici o intrebare de cand este pus anuntul
-
pe scuter nu am dat cine stie ce,dar la m luat asa cum este acuma,nu porneste,releu am gasit pe net in anglia si scrie la fel cum scrie pe releul meu,la scuter imi trebuiesc la prima vedera,gume ,placute frana,uleiul trebuie schimbat,releul acesta ,manerul dreapta cu butonul de pornire,role de la variator cele galbene,bujie, asigurare itp rovinieta de aceea ziceam sa ma intalnesc cu voi la urmatoarea adumare,vin cu talonul motorului ,buletinul il tin intodeauna cu mine ,calificativele de pe okazi sunt foarte multe si foarte bune care sunt piesele comune intre diferitele seriile de K? anul fabricatiei stiu ca este 2000 in poza este trotineta mea, mersic
-
motorul este cumparat de la un tovaras de al meu,am chei originale,motorul a mers foarte bine,anul fabricatiei este 2000,am carte la el talon nou ,trebuie sa il pornesc si sa stiu ce sa cumpar pentru el,releul electromotorul,si de c enu aveti incredere in mine daca vim pe jos,nu am cu ce altceva ce model este?adica tipul K? sunt tot felul de anunturi cu piese de burgman si se specifica K6 si alte cifre,vreau sa identific seria lui daca se poate
-
salut si bine va m gasit,posesori de suzuki burgman am si eu cateva nelamuri fata de maxi scuterul meu -ce model este sigur adica cifra lui K? pe talon scrie asa motociclu L3 suzuki AU AN 400 burgman JS1AU999999999999 L3SU79....J87K0 este o istorie mai ciudata cu motorul,nu mai porneste de nici un fel,de la cine la m luat a banuit un releu(releul are scris asa ceva pe el FE249 JR,cel de la semnalizare si cu legatura la motor cu cdi) ,eu banuiesc electromotrul,una din infasurarile lui arse si nu are viteza normala de pornire,sfat dat de alt posesor de burgman cu acelasi defect si alte diferite chichite si cand va mai intalniti sa vin si eu pe jos bineteles pana fac trotineta
