Sari la conținut

me_stz

EX+
  • Număr conținut

    161
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de me_stz

  1. me_stz

    Motociclu

    notiunea ce ciclomotor a murit. Sa ii fie tzarana grea k multe probleme ne-au facut pedalele alea
  2. me_stz

    Motociclu

    pai si eu ma gandeam dar cand am luat azi cartea de identitate era si un baiat cu un gopop pe acolo si zicea k il are inscris dar k politistul l'a oprit si i-a zis k e motociclu si ca nu are carnet si dosar penal......(vechea poveste) mai auzisem pe forum chestia asta si d'asta ma speriasem
  3. me_stz

    Motociclu

    Azi am intrat in posesia cartii de identitate a scuterului. Insa am surpriza sa vad la categorie scris MOTOCICLU L1e...... la caroserie L1e moped. Deci teoretic scuterul meu (49cmc, 3.1 Kw, max 45 km/h -deci moped-), nu e moped, ci o chestie care nici nu stiu ce inseamna..am gasit 1000 de definitii. Voi avea probleme cu politia sau asa le spune RAR la astea toate si stiu si domnii politisti... PS:Romania este cel mai tampit lucru care i se poate intampla Romanului.
  4. ps.... Am casca, am si curs de legislatie facut, nu merg inca cu scuteru pt k nu este inregistrat. deci pot sa faci si eu parte din club, nu? ;
  5. me_stz

    Vreau Scuter

    sfatul meu: cumpara din magazin. Este mai scump, dar stii ce cumperi si ai si garantie. Orice ai alege, sa il conduci muuuuuulti km fara probleme Sa va zic yo una tare: cunosc pe cineva care s-a dus de la Ploiesti la Baia Mare sa ia un ciclomotor Piaggio Ciao... si mai are si probleme partzaietoarea
  6. me_stz

    Accident

    repara-l ...era superb scuteru...ce n'as da sa am si eu unul d'ala :-<
  7. Ma enerveaza cand vad cum pot niste tigani sa ne manipuleze :-<
  8. Acum, vorbind pe limba tiganilor "nu ai inima de leu" Or di multi tigani pe acolo, da ce poa sa faca un tigan cu un cal? daca ma uit la tine la motoare, vad ka i mai multi cai decat el....
  9. Adica sa il pornesc, il las asa vreo 2 min si dup-aia plec ? Ulei mi-au recomandat&pus ei Mobil 1... e bun ala? 25-30 km/h e bine la inceput?
  10. In carte spune ca in primii 500 de Km sa nu merg niciodata cu viteza maxima, in special cand e frig...... Ce inseamna viteza maxima? ...eu am facut doar 60 de Km cu el si am incercat sa merg cu maxim 25-30
  11. me_stz

    Club Cagiva

    sunt f curios daca mai are cineva scuter cagiva
  12. eu nu as recomanda sa iei un scuter la mana a 2-a, pt k astea sunt cele mai chinuite vehihule, si pot sa fac pariu cu tine ca 1 din 4 insi fac rodajul calumea la ele, deci mai bine iei unul nou, pt k mai au si garantie (2 ani)
  13. bine, hai ca pun si eu doua cu tzaraitoarea mea... ( care in curand va avea si numar galben )
  14. Da' cum de le fac atat de repede k nu sunt angajati la milka
  15. me_stz

    Tzr50

    Un motociclist bun nu e ala care face cele mai bune trickuri, dar sper k ele te vor ajuta si sa eviti un accident....un motociclist adevarat se formeaza in timp. Tu de-abia ti-ai luat moto si deja te gandesti la liniutze, tuning si trickuri....... asfalt uscat
  16. pai pp k daca nu ai limitator nu merge mai mult de 45
  17. Sa stii ca eu am auzit numai vorbe bune despre Kymco pe forum. Desi nu am nici cea mai mica incredre in chinezi ma gandeam sa imi iau un Kymco, numai ca pana la urma mi-am luat Peugeot.... il am de nici o sapt, deci nu pot sa-ti spun prea multe despre el. Oricum, daca e facut in China e cu licentza Peugeot..... Bafta multa
  18. or fi ei uniti dar si fug mancand pamantu (aia saraci in special)..oricum nu poti sa stai dupa el sa-ti plateasca reparatiile. tot singur il repari.
  19. me_stz

    Accident

    prietena cum se simte :-s? orcum pun pariu k ala nu si-a cerut scuze ci a mai facut si scandal pentru ca mergea pe strada
  20. me_stz

    O Intrebare

    dar nu ma mai intereseaza sa dau examenul, itrebam decat daca pot merge fara probleme cu scuteru si nu numai un an...
×
×
  • Creează nouă...