Sari la conținut

Mz Etz - Service Si Modificari


Kenno
 Share

Postări Recomandate

Am deschis acest topic sa gasim mai usor solutii la problemele ETZ-urilor si eventual modificari pe care le-am putea face.

 

eu am un ETZ si vreau sa il modific putin sa arate putin chopper. daca a mai facut cineva asa ceva sau are vreo idee, il rog sa o posteze pt incantarea confratilor. cand o sa ajung sa il aranjez pe al meu o sa va anunt ce i-am facut si cum. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis acest topic sa gasim mai usor solutii la problemele ETZ-urilor si eventual modificari pe care le-am putea face.

 

eu am un ETZ si vreau sa il modific putin sa arate putin chopper. daca a mai facut cineva asa ceva sau are vreo idee, il rog sa o posteze pt incantarea confratilor. cand o sa ajung sa il aranjez pe al meu o sa va anunt ce i-am facut si cum. :bounce:

la etz nu as modifica prea multe chestii, dar daca vrei sa arate putin a chopper poti sa ii pui un rezervor de ij(numa sa ai grija sa nu fie ruginit sau sa nu curga pe dedesubt unde e capsat, acolo e tabla mai subtire) si mai poti sa ii modifici putin saua. in rest, comenzi avansate e ceva mai greu (nu ai cadru in fata). mai poti sa ii pui un ghidon mai inalt da asta inseamna sa schimbi furtunu de la frana fata sau sa il prelungesti. in rest...un cauciuc mai lat pe spate, eventual pe o janta mai mica (16 cu cauciuc de 130/90/16). succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

la asa ceva m-am gadint si eu: rezervor de ij, un ghidon putin mai inalt, o sa mai lata si mai joasa si o janta de 16.

MZ-ul meu are un zgomot la esapament de genul "beng-beng" si m-am tot gandit cum sa il fac sa sune "bum-bum" si am incercat sa infasor toba intr-un material imbibat in motorina(am mai auzit de asta) dar cred ca nu am gasit materialul potrivit ca nu a rezistat temperaturii. are cineva idee ce material mai rezistent la temperaturi inalte as putea gasi, sau unde mai sunt fasii din alea de azbest (astea cica ar rezista)? sau poate cum sa fac toba sa nu mai sune ca o tabla goala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis acest topic sa gasim mai usor solutii la problemele ETZ-urilor si eventual modificari pe care le-am putea face.

 

eu am un ETZ si vreau sa il modific putin sa arate putin chopper. daca a mai facut cineva asa ceva sau are vreo idee, il rog sa o posteze pt incantarea confratilor. cand o sa ajung sa il aranjez pe al meu o sa va anunt ce i-am facut si cum. :P

pai la mz ...ai nevoie de un: rezervor lacrima de ij, aripi de jupiter delea vechi......eventual pe fata merge si de simson :P , o sha faina( am eu una de vanzare originala de harley), si niste coarne mai marisoare

 

spor la modificat!!!

te pot ajuta.....simson_marius e id-ul meu:D

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...